Поки що штучний інтелект (AI) отримує левову частку уваги саме через його роль у виробництві безпілотних авто, ідентифікації облич та організації автоматичного перекладу. Утім, Франк Чен, який працює у фонді Andreessen HorowitzКриптовалютна біржа Coinbase залучила $100 млн, вважає, що AI можна застосувати не лише у багатообіцяючих напрямках майбутнього, — а будь-де.
Минулоріч Чен опублікував 45-хвилинне відео. У якому він розповів історію штучного інтелекту від моменту його появи у 1956 році до сьогодення, коли він став однією з найгарячіших тем для дискусії серед експертів Кремнієвої ДолиниЗа межами Долини — які країни та континенти стають центрами стартап-бізнесу. Керівник компанії Nvidia
На хвилі «ефіру» — як виробники відеокарт заробили $900 млн — одного з найбільших виробників графічних процесорів — Джен-Хсун Хуанґ стверджує, що штучний інтелект став «найважливішою обчислювальною технологією за останні 20 років». За його словами, будь-яка потужна компанія мала б освоїти цю технологію.
Відеоісторія Чена привернула увагу великої кількості фахівців найрізноманітніших сфер. Він почав отримувати сотні дзвінків із запитаннями про особливості і майбутнє штучного інтелекту. До нього зверталися всі — від політиків до засновників старт-апів, які прагнули зрозуміти технологію. «Мені подзвонида редакторка Fashion Week», — згадує Чен. — «Невже роботи заберуть роботу у всіх дизайнерів мод?», — здивовано запитала вона».
Чан розпочав вивчення штучного інтелекту ще у 1980-1990-х роках, коли навчався в Стенфордському університеті. Нині він розуміє, що технологія розвинулася настільки, що може використовуватися для широкого загалу. AI може стати у пригоді навіть у тих сферах, які рідко асоціюються зі штучним інтелектом. Ним може скористатися менеджер з продажу продуктів чи навіть фермерУкраїнські винахідники створили смарт-ферму.
Дослідження майбутнього AI — у книзі
Виходячи з цих міркувань, Чен опублікував книгу «Artificial intelligence: The promised playbook». Вона доступною мовою роз’яснює сфери використання штучного інтелекту. У передмові автор пояснює, що питання про вигоди штучного інтелекту для певної сфери надходять звідусіль. Цим цікавляться усі — від державних установ до новостворених стартапів. Наразі опубліковано безліч літератури про математичні основи нейронних мереж або використання тензорних операцій. Проте бракує своєрідної «передмови», яка б орієнтувалися на лідерів бізнесу, стратегів, політиків, які вперше зіткнулися з цією технологією. Такий ресурс вирішив створити Чен. Там він намагається роз’яснити «новачкам» особливості використання AI. Передусім автор прагне дати читачеві розуміння того, які можливості відкриває технологія штучного інтелекту і яку користь вона може принести конкретній компанії.
Чи варто боятися штучного інтелекту
Для тих, хто наляканий поясненнями концепцій про нейронні мережі, книга Чена — можливість пояснити їх без складних математичних формул. Звісно, чим більший інтерес, тим більше люди занурюються в технічні деталі. Наприклад, коли він пояснює, що відбувається, коли задаєш речення у перекладачі Baidu або зображення у системи ідентифікацій від GoogleGoogle відзначив 44 роки хіп-хопу чи IBM
330 ТБ на магнітній стрічці — IBM поставила рекорд із щільності даних. Він пояснює навіть процес написання коду для простого ідентифікатора візитівок, який використовує iPhone
Всі анонси та новинки WWDC 2017. Чен прагне показати, що кожна компанія у різний спосіб може використувати AI.
Опублікувавши свою книгу, Чен намагається надихнути фахівців різних напрямків до вдосконалення існуючих процесів. «Я хочу, щоб люди були зацікавлені можливостями, які відкриває штучний інтелект», — зазначив він. «Я не можу дочекатися, коли побачу, у який спосіб вони використовують цю технологію», — додає дослідник. Зараз це — одна з найгарячіших тем у Кремнієвій Долині. Але згодом про AIВ помічник голосових асистентів Amazon та Google інвестували $5,2 млн більше ніхто не говоритиме, оскільки його використання стане само собою зрозумілим.