Головні матеріали січня за версією наших читачів

Čytaty latynkoju
Головні матеріали січня за версією наших читачів

10 українських стартапів, що стали всесвітньо знаними в 2017-му

2017 рік був досить успішним для стартапів в Україні та світі загалом. Проекти один за одним заявляли про себе, залучаючи мільйони навіть без мінімально життєздатного продукту. Поговорімо про 10 найпопулярніших технологічних новинок10 українських стартапів, що стали всесвітньо знаними в 2017-му та досягнень українців, що сколихнули світ минулоріч.

Як українська родина вчителів урятувала Нобелівського лауреата з хімії

27 січня, відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Катастрофи (Голокосту) — найбільшого геноциду в історії XX століття. Проте серед історій трагічних є й ті, які свідчать про великий внесок окремих звичайних громадян у майбутнє людства. І це — одна з такихЯк українська родина вчителів урятувала Нобелівського лауреата з хімії.

Арсеній Фінберг, «Интересный Киев»: «Мета моєї компанії — закохати інших людей у Київ»

У кав’ярню на одній з вуличок стародавнього Подолу заходить «людина, якій болить за Місто» — засновник екскурсійного бюро «Интересный Киев» Арсеній Фінберг. За ранковою філіжанкою кави ми починаємо говорити про екстраординарні екскурсії; про те, чия вина у руйнації історичних будівель — та те, що туристам не подобається у столиці і чому за 2017-й їхня кількість зросла на третинуАрсеній Фінберг, «Интересный Киев»: «Мета моєї компанії — закохати інших людей у Київ».

Civic tech — український погляд у Давосі

Час Заходу вчитися у Сходу. Відбулася зміна парадигми, і тепер у Сходу є відповіді на невирішені питання Заходу. Українська дискусійна панель у Давосі минулого тижня лише в черговий раз це підтвердилаCivic tech — український погляд у Давосі — разом із 1991 Open Data Incubator.

Надія Варгола, «Alumni Fund Ukraine»: Як випускники можуть просто і прозоро підтримати навчальні заклади

Фонд Випускників України — це організація, котра створює умови для того, щоб кожен міг зробити особистий внесок в розвиток української освіти. Про традицію підтримки випускниками своїх навчальних закладів ми поспілкувалися у інтерв’ю з співзасновницеюНадія Варгола, «Alumni Fund Ukraine»: Як випускники можуть просто і прозоро підтримати навчальні заклади Alumni Fund Ukraine Надією Варголою.

Українські digital-фахівці — про Telegram як (не)можливий «новий Facebook»

Редакція Na chasi поцікавилася у медіа-спеціалістів та власників Telegram-каналів, як вони бачать майбутнє цього месенджераУкраїнські digital-фахівці — про Telegram як (не)можливий «новий Facebook» — і чи зможе компанія Павла Дурова перемогти компанію Цукерберґа.

Євген Урсалов, CEO Casers: «Реальні кейси — найкращий спосіб модернізації вищої освіти в Україні»

Впроваджуючи реальні кейси від бізнесу/влади — можна швидко і дешево покращити якість освіти в Україні. У цьому переконаний CEO платформи Casers Євгеній Урсалов, з яким ми поспілкувалися під час інтерв’юЄвген Урсалов, CEO Casers: «Реальні кейси — найкращий спосіб модернізації вищої освіти в Україні».

10 трендів штучного інтелекту, які зроблять AI центром уваги у 2018-му

Штучний інтелект (AI) — одна з найбільш обговорюваних тем 2017-го, і схоже, цьогоріч інтерес до неї не послабшає. Щонайменше у 10 сферах цю технологію активно випробовуватимуть та просуватимуть10 трендів штучного інтелекту, які зроблять AI центром уваги у 2018-му.

Перспективи та перешкоди цифрової економіки в Україні

Українські айтішники входять в п’ятірку найкращих спеціалістів галузі в світі, українські IT-компанії справедливо асоціюються з міжнародним простором інновацій. Водночас в Україні існує ряд фундаментальних стоперів: нерозвинена інфраструктура та загальний синдром «застарілих технологій». Що робити далі?Перспективи та перешкоди цифрової економіки в Україні