Настав час познайомитися
Привіт. Мене звати Олександр Мамзуренко. З 1 лютого я — новий головний редактор Na chasi.
Саме мені випало зберегти найкращі здобутки та рухати видання вперед.
Na chasi починалося як медіа про креативні індустрії, технології та підприємництво з фокусом на інтеграцію України до світу — видання було і залишиться флагманом української латинки. Редакція писала про аграрний бізнес у цифрову епохуАграрний бізнес у цифрову епоху — українські реалії, розповідала, як працює MASTER:Бухгалтерія
Облік по-українськи — як працює вітчизняна альтернатива «1С» та тестувала вас на знання українських винахідників та науковців
Тест: Чи добре ви знаєте українських науковців та винахідників?.
Ми зберігаємо цей напрямок, тому що Україні конче потрібні історії, що показують — тут можна робити своє. Тут можна бути успішними. Тут можна створювати новий бізнес та інновації. Тут можна робити кар’єру і розвиватися професійно.
Нашим людям потрібні такі історії як PromoRepublicМакс Печерський, PromoRepublic: «Все можна робити з України в 10 разів дешевше, ніж в Америці», Petcube, Grammarly та інші. Українці мають дізнатися про те, що світ захоплюється
Не Сталкером єдиним: ці ігри зробили в Україні, та ви про це не знали іграми, створеними в Україні. Не менш важливо знати про трансформації на державних підприємствах — наприклад, як керівництво ВДНГ перетворює
Євген Мушкін, генеральний директор ВДНГ: «Для відпусток — немає часу!» захаращену пустелю на майданчик для найзнаковіших івентів в країні.
Досягнень Na chasi за цей час нагромадилося багато, і про них більше розкаже видавець — Олексій Федоров у своїй колонціДва роки Na chasi — колонка видавця.
Але цього мало. Коли я почав займатися Na chasi, видання переживало невелику кризу ідентичності. Переді мною стоїть завдання її вирішити, і, як мені здається, ми на вірному шляху.
Оновлений формат
Ми всі живемо в інформаційних бульбашках, і це — не нова думка, ви її точно десь чули. Бульбашки охороняють вас від негативу — того, про що ви не хочете знати. Від негативних або позитивних новин. Від політичних опонентів. Від неприємної правди.
Проте, найголовніше — також від того, що вам насправді цікаво. Ви можете про це не здогадуватися, бо огородили себе від усього нового та незвичного. Або не знаходити в собі сміливости, перебувати в полоні стереотипів та когнітивних викривлень чи банально соромитися свого дилетантства. Це називають навченою безпорадністю.
Оновлений Na chasi взяв на себе складну, хтось скаже, нездійсненну місію — лопнути вашу бульбашку, і показати світ навколо.
Ми не хочемо, як більшість українських галузевих та лайфстайл-медіа, писати для «5 000 київських хіпстерів», що вже інтегровані в глобальний контекст. Ми хочемо, щоб таких було 45 мільйонів.
Тому замість рубрики «Креатив», де ми писали здебільшого про стартапи в креативних індустріях, ми створили «Культуру».
Тепер ми також пишемо про музику — нову українську та глобальну. В країні, що не знає Карді Бі, альона альона«Крашу писанки я, як Пікаcсо Пабло» — дивіться кліп alyona alyona та Alina Pash — феномен, а не норма. Якщо медіа не розповідають історію Біллі Айліш, за 20 років вони так і писатимуть про новий концерт Винника та прощальний тур Scorpions, хіба що в голограмі.
Тепер ми пишемо про кіно — порожні кінозали не личать ані дивовижному «ВулкановіКіно на вихідних: «Вулкан» Романа Бондарчука» Романа Бондарчука, ані оскароносній «Фаворитці» Йорґоса Лантімоса. І такі вони — не тому, що це складно і «не для наших людей», а тому, що медіа не хочуть виконувати свою місію.
Тепер ми пишемо про відеоігри — тому що це величезна і відносно молода індустрія на передовій технологій, яка вже багато років поспіль має прибутки більші за індустрію кіно. Тому, що це — цілком легітимний формат розваг. Не «лише для дітей», не для «прищавих задротів». Для офісного працівника, для підприємиці, для пенсіонера, для домогосподарки.
Завжди На часі
На старому Na chasi ви б не побачили новину про дебатиВибори Президента України: офіційні результати та дебати на стадіоні Порошенка та Зеленського, результати виборів, уривок з біографії Бенджаміна Франкліна
«Бенджамін Франклін» — уривок з біографії отця-засновника США від Волтера Айзексона або розповідь про Александрію Окасіо-Кортес
«Конгресвумен теж вміють танцювати!» — дивіться трейлер фільму про Александрію Окасіо-Кортес.
По-перше, нова рубрика «Суспільство» повідомлятиме про події, які відбуваються в Україні. Ми, як і раніше, не писатимемо про те, що називаюсть «політикою». Проте, ми розповідатимемо про важливі події, які запускають або є наслідками тектонічних зсувів у суспільстві.
По-друге, ми повідомлятимемо про події та процеси у світі, препаруючи та подаючи їх у зрозумілому для вас форматі. Лише розуміючи, що Україна є частиною глобальних суспільних процесів, можна позбавитися меншовартості, почати розуміти одне одного та будувати разом спільне майбутнє.
Як і раніше, ми й далі будемо говорити з вами про новітні технології та урбаністику. Модернізація країни та нашого життєвого середовища — як ніколи на часі.
Культура — завжди на часі.
Суспільство — завжди на часі.
Технології — завжди на часі.
Освіта — завжди на часі.
Бізнес — так само завжди на часі.
Ніколи не на часі — зрада, зневіра та втеча. Тому, як і раніше, лише позитив та можливості — за скандалами не до нас.
Ми віримо, що люди, які кожного місяця переглядають наші матеріали більше, ніж чверть мільйона разів, заслуговують знаходитися в глобальному контексті. Щоби світ став відкритим для України, Україна має відкритися світові.
Ми раді співпраці зі стартапами, компаніями та авторами. Давайте показувати українцям можливості разом.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар