🖨 Вчені винайшли 3D-принтер, який робить татуювання, що допомагає в лікуванні

Čytaty latynkoju
🖨 Вчені винайшли 3D-принтер, який робить татуювання, що допомагає в лікуванні

3D-принтер та спеціальні татуювання

У Південній Кореї вчені розробили 3D-принтер, що може робити татуювання з датчиками, які показують певні параметри організму людини.

Перед роботою пристрій аналізує рельєф шкіри та за допомогою спеціальних чорнил робить на тілі малюнки, що можуть проводити цілком безпечний для людини електричний струм.

За допомогою цього струму й працюють датчики. Окрім того, на малюнок можна навіть прикріпити світлодіоди чи інші елементи.

Читайте також: 🏅 Проєкти українських студентів перемогли на міжнародному конкурсі винаходів GYSTB

За допомогою датчиків можна відстежувати певні рухи, вимірювати швидкість переміщення людини чи рівень шуму навколо. До того ж, вони допомагають контролювати стан пацієнтів та їхнє самопочуття.

Все залежить від того, де саме знаходиться татуювання, малюнок може знаходитись на будь-якій частині тіла — спині, руках, шиї чи пальцях.

Як зазначають самі розробники, така технологія буде дуже в нагоді в медицині. Датчики дозволять вчасно застережити можливі хвороби чи контролювати стан певних симптомів — температуру тіла, частоту серцевих скорочень, зволоження шкіри та інші дані.

Також ми вже раніше писали: