Реклама

♻ Green Deal: в Україні обговорили як наздогнати Європу в імплементації угоди

На заході обговорили те, як програма Green Deal може вплинути на Україну.
Čytaty latynkoju
unsplash.com
♻ Green Deal: в Україні обговорили як наздогнати Європу в імплементації угоди
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. ♻ Green Deal: в Україні обговорили як наздогнати Європу в імплементації угоди
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
На заході обговорили те, як програма Green Deal може вплинути на Україну.

Green Deal в Україні

20 жовтня відбувся онлайн-захід, де міжнародні та українські спікери обговорили майбутній розвиток зеленої енергетики в Україні у рамках угоди Green Deal.

Відкрила захід керівниця відділу економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні Хлоя Алліо. На її думку, попри те, що Україна не є частиною ЄС, ми все ще можемо долучитись до програми перетворення на вуглецево-нейтральну країну.

Як зазначив радник віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Олексій Рябчин, угода Green Deal потребує часу на імплементацію в Україні, оскільки бізнесу спочатку буде важко пристосуватись до нових реалій. Також наша країна потребує певних інвестицій, аби відповідати стандартам ЄС. Складностей додає й ситуація із зеленим тарифом, адже виплати інвесторам після меморандуму досі не розпочалися.

Green Deal — це не тільки енергетика. Це стосується також харчування, транспорту та інших багатьох речей. І я впевнений, що в України є багато можливостей та потенціалу для того аби стати частиною цієї програми.

Жан-Ерік де Загон, Представник Європейського інвестиційного банку в Україні
Читайте також: 🤝 Запустили «платформу обміну знань» між вугільними регіонами Польщі та України

Також він зазначив, що Європейський Інвестиційний Банк розглядає можливість надати Україні фінансування для переходу на зелену енергетику. Нагадуємо, Європейський інвестбанк виділив $55,4 млн на розробку системи накопичення енергії для переробки? Європейський інвестбанк виділить $55,4 млн на розробку системи накопичення енергії для переробки. В цілому, ЄІБ планує залучити 1 трильйон євро для інвестицій у зелені галузі до 2030 року.

Екологічні проєкти та повний перехід на зелену енергетику є одними з цілей ЄС у рамках проєкту Green Deal.

Що таке Green Deal

У грудні 2019 року Єврокомісія презентувала масштабну програму перетворення Європейського Союзу на вуглецево-нейтральний континент — European Green Deal. У рамках цього проєкту планують зменшити викиди СО2 на 50-55% у 2030 році, максимально посилити ефективність використання ресурсів, припинити забруднення екології та відновити біорізноманіття.

Green Deal охоплює всі сфери економічного життя та спрямований на створення нової стратегії росту, яка прагне трансформувати ЄС у справедливе та процвітаюче суспільство з сучасною ресурсоефективною та конкурентоспроможною економікою.

Також ми вже раніше писали? Bloomberg: виробництво відновлювальної енергії в світі подвоїлося за останні 5 років, як виробництво відновлювальної енергії в світі подвоїлося за останні 5 років.

Чому Green Deal на часі в Україні

Масштабна європейська програма Green Deal прагне перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Відповідність новим правилам гри, які формує ЄС, серед яких скорочення викидів CO2 та перехід на альтернативну енергетику, є практичною реалізацією євроінтеграційного курсу України, які зможуть принести:

  • додаткові інвестиції;
  • нові можливості для українського бізнесу;
  • робочі місця.

Уряд продовжує активно працювати над удосконаленням законодавства та імплементацією європейських норм на шляху до досягнення декарбонізації та енергонезалежності.

Читайте у нашому матеріалі? Green Deal у кожен дім. Як змінить світ масштабна європейська кампанія та яким стане життя кожного українця, як саме змінить світ масштабна європейська кампанія та яким стане життя кожного українця — Green Deal у кожен дім.

Також ми вже раніше писали♻️ Європейський Союз виділить на оновлену «карантинну» Green Deal понад 1 трильйон євро, як Європейський Союз виділить на оновлену «карантинну» Green Deal понад 1 трильйон євро.

Новину підготовлено в рамках спецпроєкту за підтримки DTEK.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...