📉 Карантин вихідного дня: бари та ресторани можуть не дорахуватися понад 40% виторгу 

Čytaty latynkoju
📉 Карантин вихідного дня: бари та ресторани можуть не дорахуватися понад 40% виторгу 

Карантин вихідного дня та заклади

За даними дослідження компанії з автоматизації кафе і ресторанів Poster, на суботу та неділю припадає основна частина виторгу закладів громадського харчування. У вихідні дні ресторани заробляють в середньому 41% від свого тижневого обороту, бари — 40%, піцерії й кальянні — 35%, фастфуд — 31%, кондитерські — 30%.

Найменше залежать від вихідних днів кав’ярні та пекарні, а й для них виторг в суботу та неділю становить відчутну частку в тижневому обороті — 27% і 25% відповідно.

Читайте також: 😎 Na chasi потрапило до ТОП-10 українських медіа про маркетинг

Карантин вихідного дня призведе до різкого спаду виторгу закладів, а постійні витрати при цьому залишаться тими ж.

Для ресторанного бізнесу, маржинальність якого не перевищує 20%, це робота в збиток.

Якщо уряд запровадить карантин вихідного дня, це призведе до збитковості абсолютно всіх ресторанів, а це значить різкого скорочення персоналу і масовим закриттям. Обмеження на роботу після 22.00 підрізало нам близько 15% обороту. Якщо до того ж заборонять роботу на вихідних і в п'ятничний вечір, ми недоотримаємо ще 60% виручки.

Денис Жаткін, Власник пабів «Кеды искусствоведа», закладів «Донерная» і «Кастрюлька утюга варит рис»

Також на думку Дениса Жаткіна, карантин вихідного дня зламає весь виробничий процес.

Ресторан — це безперервне виробництво, заготівельний процес іноді займає 2-3 дні. Тобто не ясно куди подіти заготовки перед вихідними і як потрібно працювати, щоб вранці в понеділок все меню було готово».

Денис Жаткін, Власник пабів «Кеды искусствоведа», закладів «Донерная» і «Кастрюлька утюга варит рис»

А Євген Якутин, власник дніпровського бару Acacia зазначив, що карантин вихідного дня — це квиток в один кінець для більшості закладів.

Маленькі бари не мають такої величезної фінансової подушки, як великі компанії, вони живуть на доходи місяці. Мені дуже дивно спостерігати, як держава допомагає великим компаніям, але повністю ігнорує дрібний бізнес. Повна посадка в вагоні київського експреса — 70 осіб — це більше, ніж у мене в барі, але транспортної галузі можна, а маленькому бару — нi.

Євген Якутин, Власник дніпровського бару Acacia

Дослідження компанії Poster базується на операційних даних близько 5 000 закладів України. Дані являють собою сукупну неперсоналізовану статистику і взяті за період з 6 січня по 8 листопада 2020 року.