Реклама

📈 Bloomberg: водень може стати одним з головних видів відновлювальної енергетики

Нова технологія може різко знизити викиди вуглецю на електростанціях.
Čytaty latynkoju
unsplash.com
📈 Bloomberg: водень може стати одним з головних видів відновлювальної енергетики
  1. Головна
  2. Бізнес
  3. 📈 Bloomberg: водень може стати одним з головних видів відновлювальної енергетики
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Нова технологія може різко знизити викиди вуглецю на електростанціях.

Водень та відновлювальна енергетика

Вартість встановлення потужностей відновлювальної енергетики продовжує зменшуватися. Це дозволяє світові скоротити викиди парникових газів протягом останнього десятиліття.

Відтепер з’явився ще один перспективний вид зеленої енергії — водень. Його використовували і раніше, однак вартість його використання була значно вищою за викопне паливо. Цього року водень потрапив до дослідження аналітичної агенції Lazard. У дослідженні порівнюють вартість відновлювальної енергії та традиційних видів палива.

Інфографіка

Відтак, водень може замінити природний газ у виробництві енергії. Згідно з дослідженням Lazard, існує два види водню, які можна використовувати у якості енергії:

  • «Блакитний» — його отримають за допомогою парометанового риформінгу. Використання блакитного водню в електростанціях з комбінованим циклом може призвести до викидів на 90% нижче, аніж з використанням природного газу
  • «Зелений» — його виробляють за допомогою електролізера, що працює від прибережного вітру та сонячної енергії. Цей тип водню дозволить повністю виключити викиди вуглецю.

Водень має ще одну велику перевагу: його можна ефективно зберігати протягом багатьох місяців. Це означає, що це може допомогти розв’язати проблему перебоїв у вітрі та сонячній енергії.

Читайте також: 🤝 Фінансування ЄС може значно пришвидшити перехід країн Східної Європи на відновлювальну енергетику

У рамках Європейської водневої стратегії Україна стане головним партнером ЄС.

Співпраця ЄС та України

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, ЄС визначив Україну своїм пріоритетним партнером у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок.

ЄС покладає сподівання на Україну як одного з пріоритетних партнерів у постачанні водню до Європи. Ми працювали саме на цей результат, адже він відповідає потенціалу та європейським амбіціям України.

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ

Першою компанією в Україні, яка увійшла до Асоціації Hydrogen Europe стала ДТЕК. За словами директора з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе, це членство дасть можливість компанії сформувати мережу прямих контактів з міжнародними партнерами, зацікавленими у розвитку водневої економіки як в Україні, так і по всьому світу.

Європейська та локальна енергетичні системи трансформуються. Відновлювальні джерела енергії несуть велике навантаження на існуючу мережу, а вуглецева енергетика перестає бути стійкою екологічно і економічно. Використання водневих технологій відкриває можливості для декарбонізації основних секторів економіки, а також для побудови нового сектора економіки і створення додаткових робочих місць.

Емануеле Вольпе, Директор з інновацій

У 2020 році в ДТЕК була створена команда з дослідження можливостей застосування водню в економіці України. Наразі йде розробка поглибленого техніко-економічного обґрунтування для кейсів застосування водню в сферах транспорту, енергетики і промисловості.

Екологічні проєкти та повний перехід на зелену енергетику є одними з цілей ЄС у рамках проєкту Green Deal.

Що таке Green Deal

У грудні 2019 року Єврокомісія презентувала масштабну програму перетворення Європейського Союзу на вуглецево-нейтральний континент — European Green Deal. У рамках цього проєкту планують зменшити викиди СО2 на 50-55% у 2030 році, максимально посилити ефективність використання ресурсів, припинити забруднення екології та відновити біорізноманіття.

Green Deal охоплює всі сфери економічного життя та спрямований на створення нової стратегії росту, яка прагне трансформувати ЄС у справедливе та процвітаюче суспільство з сучасною ресурсоефективною та конкурентоспроможною економікою.

Проєкт Green Deal

Також ми вже раніше писали? Bloomberg: виробництво відновлювальної енергії в світі подвоїлося за останні 5 років, як виробництво відновлювальної енергії в світі подвоїлося за останні 5 років.

Чому Green Deal на часі в Україні

Масштабна європейська програма Green Deal прагне перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Відповідність новим правилам гри, які формує ЄС, серед яких скорочення викидів CO2 та перехід на альтернативну енергетику, є практичною реалізацією євроінтеграційного курсу України, які зможуть принести:

  • додаткові інвестиції;
  • нові можливості для українського бізнесу;
  • робочі місця.

Уряд продовжує активно працювати над удосконаленням законодавства та імплементацією європейських норм на шляху до досягнення декарбонізації та енергонезалежності.

Читайте у нашому матеріалі? Green Deal у кожен дім. Як змінить світ масштабна європейська кампанія та яким стане життя кожного українця, як саме змінить світ масштабна європейська кампанія та яким стане життя кожного українця — Green Deal у кожен дім.

Також ми вже раніше писали♻️ Європейський Союз виділить на оновлену «карантинну» Green Deal понад 1 трильйон євро, як Європейський Союз виділить на оновлену «карантинну» Green Deal понад 1 трильйон євро.

Новину підготовлено в рамках спецпроєкту за підтримки DTEK.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...