Згідно з угодою, укладеною 7 серпня, підрядник зобов’язаний провести будівельні роботи на суму 11,2 млн грн, а також закупити обладнання на 10,7 млн грн. Роботи повинні бути завершені до грудня 2018 року. Зазначається, що завод з переробки радіоактивних відходів буде зведений за рахунок бюджетних грошей і особистих коштів підприємства.
Які ще проекти готують у зоні відчуження
Нещодавно було обумовлено проведення унікального українсько-японського дослідження на території Чорнобильської зони. Праця експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення. Також вона сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. Цілями проекту є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення забруднених територій.
Також уряд Франції надасть УкраїніФранція профінансує будівництво сонячних електростанцій в Чорнобилі фінансову і технічну допомогу, щоб реалізувати проект будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Це дасть змогу забезпечити підключення майбутніх потужностей сонячної енергетики в обсязі до 1200 МВт. Також ми писали про те, що фахівці американського космічного агентства NASA досліджуватимуть грибиФахівці NASA досліджуватимуть гриби з Чорнобиля, які ростуть у Чорнобильській зоні. Існує теорія, що ці гриби допоможуть захиститися від ультрафіолетового випромінювання. А ще телеканал HBO, відомий в Україні завдяки серіалу «Гра Престолів»«Ми не сіємо» — путівник економікою та технологіями «Гри Престолів», оприлюднив план зняти міні-серіал про катастрофу на ЧАЕС та події навколо неї. Зйомки розпочнуться у 2018 році