Mastercard та криптовалюти
За словами виконавчого віце-президента компанії по цифровим активами, блокчейн-технологіям та партнерствам Раджа Дамодарана, Mastercard не планує підтримувати усі види криптовалюти.
Він підкреслив, що багато з них не відповідають вимогам компанії до співпраці.
Також Радж Дамодаран зазначив, що в першу чергу компанія надасть перевагу стейблкоїнам, оскільки вони мають підтримку у вигляді реальних активів.
Стейблкоїни — це цифрові активи, що повноцінно імітують курс фіатних валют. Це може бути долар чи євро.
Цей тип криптовалют призначений для того, аби можна було швидко обмінювати гроші на валюту у будь-якій точці світу. Існують такі види стейблкоїнів:
- Фіатно-забезпечені стейблкоіни. Вони відтворюють вартість криптовалюти відповідно до фіату
- Крипто-забезпечені стейблкоїни. Основою для цього типу є певні криптовалюти та смарт-контракти, детальніше про них можна дізнатись у нашому матеріалі? Смарт контракт: розумний код рулить
- Алгоритмічні стейблкоїни. Цей тип базується на спеціальних алгоритмах, що розраховують вартість та кількість випуску токенів — а про токени ми вже раніше писали тут? Токенізуй мене повністю. Що таке токен
У Mastercard вважають, що цифрові гроші повинні забезпечувати стабільність, аби люди могли використовувати їх для повсякденних транзакцій, а не для інвестицій.
Наша філософія щодо криптовалюти проста: вся справа у виборі. Mastercard не ставить собі за мету рекомендувати вам почати використовувати криптовалюти. Наша мета в тому, щоб дозволити покупцям, продавцям і представникам бізнесу переказувати кошти, традиційні чи криптовалютні, так, як вони захочуть. Це повинен бути ваш вибір, це ваші гроші
Заява Mastercard
Крім того, компанія зазначила у своєму повідомленні, що Mastercard також співпрацює з кількома великими центральними банками по всьому світу, що вже скоро, цілком імовірно, зможуть повноцінно проводити операції з криптовалютою.