💰 Китай запустив тестування своєї цифрової валюти

Čytaty latynkoju
💰 Китай запустив тестування своєї цифрової валюти

Цифрова валюта та Китай

Центральний банк Китаю ввів в обіг державну цифрову валюту в чотирьох містах в рамках експериментальної програми. Це перший крок на шляху до створення першої системи віртуальних платежів великого центрального банку.

Внутрішні тести цифрової валюти проводяться в Шеньчжені, Сучжоу, Ченду та Сюнані.

Нова валюта, яка не має офіційної назви, відома як DC/EP або «цифрова валюта/електронний платіж», матиме такі ж характеристики як й інші криптовалюти. Проте вона не буде анонімною, але Центральний банк пообіцяв захистити конфіденційність користувачів.

Згідно з планами китайського Центробанку, цифрова валюта замінить частину грошової бази Китаю і готівки в обігу, але не зможе замінити банківські депозити та залишки на рахунках приватних платіжних платформ.

Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:

Binance

Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют

Пілотний проєкт запустять на експериментальній основі, для підготовки до зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. Також зазначають, що цифрову валюту не планують запускати в обіг по всій країні в найближчому майбутньому.

Вже цього місяці урядовці почнуть цього місяця встановлювати на свої смартфони застосунок, куди буде переводитися цифрова валюта. Нова валюта може бути переведена на існуючі банківські рахунки або використана безпосередньо для операцій в певних торгових точках.

Ставлення до криптовалюти в Україні

У березні 2017 року голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин зазначив, що біткоїн і інші криптовалюти не можна використовувати на території нашої країни як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства.

Проте, минулоріч народні депутати разом із Міністерством цифрової трансформації оголосили про розробку спеціального законопроєкту про оподаткування криптовалют. За пропозицією? Законопроект 2461: легалізація криптовалюти та 5% податку ініціаторів, податок на дохід від операцій з криптовалютами складе 5%.

Тоді ж міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив? В Україні з’явиться офіс глобальної криптовалютної біржі Binance — міністр Федоров про прихід найбільшої криптовалютної біржі у світі Binance на український ринок.

Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:

Binance

Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют

Також у грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила? Рада ухвалила законопроект 2179 про фінансовий моніторинг криптовалюти в цілому законопроєкт 2179 про фінансовий моніторинг криптовалюти — всі фінансові операції з віртуальними активами на суму понад 30 000 гривень перевірятимуться заради протидії тероризму та відмиванню грошей.

А як у інших країнах

Правовий режим криптовалют у кожній країні різний. Немає чітких правил щодо податків та нормативних вимог. Наприклад, у Німечинні криптовалюту визнають в якості розрахункової грошової одиниці. У Японії криптовалюта також є законним платіжним засобом з податком на покупку.

У Китаї операції з біткоїном заборонені для банків, але дозволені для фізичних осіб, при цьому країна лідирує в області майнінґу через наявність найбільших виробничих потужностей.

У Швейцарії на криптовалюту поширюються такі ж правила, як і на іноземні валюти, і ця країна є однією з найбільш сприятливих за юрисдикцією для біткоїн-стартапі.

Читайте також колонку? 3 причини, чому криптовалюти — на часі Олексія Федорова про 3 причини, чому криптовалюти на часі.

Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:

Binance

Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют