Реклама

🌒 Перша комерційна посадка на Місяць компанією Ispace завершилася невдачею

Čytaty latynkoju
🌒 Перша комерційна посадка на Місяць компанією Ispace завершилася невдачею
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🌒 Перша комерційна посадка на Місяць компанією Ispace завершилася невдачею
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Космічні справи — це дорого, дуже непросто і далеко не завжди вдало. Лише нещодавно ми спостерігали дочасне завершення тестового запуску найбільшого космічного корабля Starship компанією SpaceX, а вже зараз вимушені повідомляти про невдачу ще однієї великої космічної місії.

Ввечері 25 квітня мала відбутися перша комерційна посадка на Місяць, яку здійснювала японська компанія Ispace.

Процес посадки розпочався о 18:40 і відбувався штатно до останніх хвилин. Буквально перед моментом примісячення нам навіть показали фото та відео, зроблені кораблем добою раніше.

Проте незадовго до моменту посадки Земля втратила зв’язок з космічним кораблем. Впродовж наступних 15-20 хвилин команда намагалася з’ясувати, що ж сталося з апаратом і чи відбулася посадка, однак зробити цього не вдалося. Команді довелося визнати, що ймовірно місія завершилася невдачею. Надалі триватиме розслідування того, що ж все-таки сталося з космічним кораблем, та причин невдачі.

Космічний корабель японського виробництва зі всюдиходом Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Rashid мав здійснити посадку на Місяць. У разі успіху HAKUTO-R Mission 1 (M1) стала б першою комерційною місією, яка здійснить посадку на Місяць, і першим візитом для обох країн на поверхню Місяця.

До цього часу на Місяць успішно висаджувалися лише урядові місії Сполучених Штатів, Радянського Союзу та Китаю. Спусковий апарат M1, виготовлений токійською компанією ispace, є першим з кількох комерційних місячних польотів, що відбудуться цього року.

HAKUTO-R Mission 1

Абігейл Кальзада Діаз, геологиня і фахівець з дослідження Місяця в Європейському інноваційному центрі космічних ресурсів в Еш-сюр-Альзетт, Люксембург зазначила:

Це новий спосіб ведення науки на Місяці, а також новий спосіб ведення бізнесу на Місяці.

Всюдихід Rashid

Як відзначив Хамід Аль-Наїмій, астрофізик з Університету Шарджі, ОАЕ, це регіон, який раніше не досліджувала жодна з попередніх місій.

Кратер Атлас.

Після приземлення апарат мав зарядити батарею перед розгортанням двох бортових всюдиходів: Rashid, побудованого Космічним центром ім. Мохаммеда бін Рашида (MBRSC) в Дубаї, ОАЕ, і двоколісного робота, побудованого Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA).

Багатокамерна, оснащена штучним інтелектом, 360-градусна система зйомки на борту космічного апарату M1, розроблена компанією Canadensys Aerospace, що базується в Торонто, Канада, продовжила б знімати зображення і стежити за всюдиходами після посадки.

Робот від JAXA натхненний. Натхнення для дизайну було взято від Трансформерів.

Після розгортання Rashid від’їхав би на кілька сотень метрів від посадкового апарату, але залишився б у кратері Атлас, розповідає Сара Аль-Меєні, інженер системи зв’язку всюдихода. Марсохід, який має довжину близько 50 сантиметрів і важить лише 10 кілограмів, використовував би свою мікроскопічну камеру для вивчення частинок місячного ґрунту, а тепловізійну камеру — для сканування геологічних властивостей поверхні Місяця.

Робот розміром з бейсбольний м’яч мав збирати дані про поверхню Місяця, в тому числі про місячний пісок, відомий як реголіт.

Дослідження ґрунту

Розуміння геології Місяця завжди цікавило місячні місії, каже Кальсада Діас:

Але зараз з'явилося застосування цим знанням. Ми маємо ці ресурси на Місяці, які насправді можемо використовувати, щоб зробити подальші дослідження дешевшими й простішими

Вона каже, що можна видобувати кисень з гірських порід, можна будувати споруди з місячного ґрунту, можна виготовляти деталі, які, можливо, знадобляться для ремонту чогось.

Дані, зібрані марсоходом ОАЕ, також допоможуть вченим вивчати Сонячну систему.

Муніб Ель-Ід, астрофізик з Американського університету в Бейруті відзначає, що на поверхні Місяця збереглися сліди ранньої Сонячної системи. Він пояснює, що Місяць не має тектоніки плит і не зазнав ерозії поверхні, як Земля.

Вимкнення живлення

Спусковий апарат M1 буде вимкнений, коли на Місяці настане ніч. Відбудеться це через 12-14 земних днів після посадки. Це майже напевно означатиме кінець його місії, адже ні посадковий модуль M1, ні всюдихід Rashid не обладнані так, щоб витримати низькі температури місячної ночі.

Дані, які мають зібрати під час місії можуть аналізувати місяцями, або ж навіть роками.

Проте в ispace вже працюють над другою і третьою місіями на Місяць, запланованими на 2024 і 2025 роки відповідно.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...