Реклама

🚀 SpaceX запустила ракету Starship

Čytaty latynkoju
🚀 SpaceX запустила ракету Starship
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🚀 SpaceX запустила ракету Starship
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Сьогодні SpaceX знову спробували запустити власну ракету Starship зі своєї бази Starbase на півдні Техасу. Це перша спроба запустити повністю укомплектовану версію ракети-носія, що означає, що сам Starship встановлений на надважкому прискорювачі, який необхідний для досягнення орбіти.

За 30 секунд до запуску таймер зник і ведучі запропонували глядачам просто чекати. Усі 5 хвилин до цього проходили під радісні вигуки команди, яка займається запуском. Запуск розпочався із відліку з 40 секунди. Після відліку усі 33 двигуни запрацювали й ракета піднялась у повітря.

Однак ракета не зуміла відділитися від прискорювача. Відповідно усе пішло не згідно з планом.

 

Переглянути весь процес можете у відео нижче:

Яким був план на сьогодні

Випробувальна місія, незалежно від результату, є ключовою віхою в прагненні SpaceX відправити людей назад на Місяць і, зрештою, на Марс, що також є центральною метою оновленої програми космічних польотів NASA, спрямованої на інтеграцію Starship.

Але SpaceX стикається з величезними проблемами простого запуску космічного корабля, який миттєво стане, якщо він успішно злетить, найпотужнішою ракетою на Землі.

Прискорювач Super Heavy мав, доставити у космос Starship. Вони сконструйовані як компоненти багаторазового використання, що здатні повертатися на Землю для м’яких посадок – маневр, який став звичним для меншої ракети Falcon 9 SpaceX.

Але жоден етап не мав бути проведеним для першого випробувального польоту в космос, який, як очікується, триватиме не більше 90 хвилин.

Прототипи Starship за останні роки здійснили п’ять польотів на висоту до 10 км над Землею, але ракета-носій Super Heavy ніколи не залишала землю.

У лютому SpaceX провела випробувальний запуск ракети-носія, запаливши 31 із 33 двигунів Raptor приблизно на 10 секунд, ракета була закріплена вертикально на платформі.

Лише минулої п’ятниці Федеральна авіаційна адміністрація видала ліцензію на те, що стане першим випробувальним польотом ракетної системи, усунувши останню нормативну перешкоду для довгоочікуваного запуску.

Сьогодні мали запалити одночасно усі 33 двигуни Raptor, щоб підняти Starship у політ, який майже завершить повний оберт навколо Землі, перш ніж він знову мав увійти в атмосферу та вільно впасти в Тихий океан на надзвуковій швидкості біля північних Гавайських островів.

Очікуєвалося, що після відділення від корабля Super Heavy ракета-носій розпочне контрольований зворотний політ перед тим, як зануритися в Мексиканську затоку.

Про корабель

Starship — один з найважливіших проєктів для компанії SpaceX. Ракета буде багаторазовою та використовуватиметься для міжпланетних перельотів. Саме на ній Маск планує доставляти людей на Місяць і Марс.

28 серпня 2019 року SpaceX вже вдалося підняти прототип ракети Starship. До цього попередні прототипи корабля Starship так і не дійшли до стадії пусків, бо були зруйновані під час випробувань.

Прогнозувалося, що Starship розрахований на повторне використання та зможе літати в космос до трьох разів на добу з перервами на обслуговування та дозаправлення. Один корабель зможе здійснювати близько тисячі польотів на рік.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...