Реклама

🔥 Швидкий, продуктивний та холодний: з'явились перші огляди «найінноваційнішого ігрового ПК» Steam Deck

Čytaty latynkoju
🔥 Швидкий, продуктивний та холодний: з'явились перші огляди «найінноваційнішого ігрового ПК» Steam Deck
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🔥 Швидкий, продуктивний та холодний: з'явились перші огляди «найінноваційнішого ігрового ПК» Steam Deck
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Steam Deck отримав перші огляди перед стартом продаж 25 лютого. Здебільшого це відеоогляди: ютубери The Phawx, Gamers Nexus і Linus Tech Tips провели час з новим портативним ПК і поділилися своїми враженнями. Блогери протестували продуктивність та автономність нового пристрою від Valve.

Показник FPS в іграх

Оскільки Valve все ще налаштовує та допрацьовує програмне забезпечення, відеоогляди не заглиблюються в операційну систему Steam Deck, яка є дистрибутивом Linux під назвою Steam OS. Тому рецензенти зосередилися на перевірках продуктивності, перевіривши на різних пресетах декілька ігор, серед яких Control, Dead Cells, Devil May Cry 5, Forza Horizon 5, Ghostrunner, Street Fighter V: Champion Edition і Portal 2.

Найкраще показала себе Dead Cells з частотою кадрів у 164 fps.
Devil May Cry на пресеті «ультра» видала результат у 62 fps.
Ghostrunner йшов в залежності від рейтрейсингу: 40 fps з ним і 63,7 fps без нього.
Forza Horizon 5 на «високому» пресеті показала результат у 39,4 fps, на низькому — 61,1 fps.
Control змогла домогтися 59,5 fps на «низькому» графічному пресеті, на «середньому» вийшло 36,4 fps.

Читайте також: 👾 Тематичні місяці в Na chasi. Тема лютого — Японія

Steam Deck також порівняли з іншими портативними пристроями, такими як OneXPlayer Mini (з Intel Core i7-1195G7), GPD Win 3 (з Intel Core i7-1165G7) і AYA Neo Next (з AMD Ryzen 7 5825U). Портативний ПК від Valve показав кращу продуктивність, стверджує автор Linus Tech Tips.

Автори каналу The Phawx поставили Steam Deck на рівень ноутбука з мобільною відеокартою Nvidia GeForce MX 450 та порівняли їх — результати виявилися схожими.

Швидкість завантаження

В оглядах перевіряли швидкість завантаження з SSD пристрою та з карти MicroSD. Як показали тести, сюрпризу не відбулось — вбудований SSD випереджає карту пам’яті в середньому на 2-3 секунди, іноді більше.

Для прикладу, Dead Cells запускається за 11,8 секунди на SSD, і за 13,5 секунди на MicroSD. З іншого боку, той же Portal, як показали тести, завантажується однаково, проте завантаження рівня гри відбувається зовсім інакше: 17,1 секунди на SSD і 30,3 секунди на MicroSD.

Шум і температура

Gamers Nexus перевіряли середній рівень шуму Steam Deck під час гри у Control на «низькому» пресеті: 38,5 дБ. Схожий результат показала і гра у Devil May Cry 5. Конкурент пристрою OneXPlayer Mini виявився трохи тихішим — 37,6 дБ.

В оглядах не виявили підвищення температури вище 82°C. Також блогери звернули увагу, що ручки Steam Deck нагріваються до 27°C, а задня частина та видув кулера до 40-65°C.

Автономність

В оглядах виміряли й час автономної роботи Steam Deck. Розробниками пристрою заявлено «кілька годин гри в більшості випадків». До 7-8 годин роботи Deck працюватиме в режиму трансляції з інших пристроїв або ж при звичайному серфінгу в інтернеті, стверджується в офіційних характеристиках.

Канал Linus Tech Tips порівнював час автономної роботи Steam Deck з OneXPlayer Mini та Aya Neo Pro. Для цього обрали гру Ghostrunner, запущену на «середньому» пресеті та обмеженням частоти кадрів до 30 fps. Steam Deck пропрацював 3 години 21 хвилину, OneXPlayer Mini — 2 години 47 хвилин, Aya Neo Pro — 1 годину 36 хвилин.

Читайте також: 🥰 Як ми плануємо заохочувати авторів

Канал Gamers Nexus перевіряв автономність Steam Deck під час відтворення 4K-відео та віддаленого стрімінгу з іншого ПК на портативний пристрій. Відтворюючи 4K-відео у 60 fps, Deck пропрацював 3 години. Пристрій протримався 6 годин на стрімінгу Dead Cells та Devil May Cry 5. 2 години Deck пропрацював під час гри у Devil May Cry 5 на «високому» пресеті.

Канал The Phawx показав автономність у ще декількох іграх. 6 годин у Dead Cells, 5,4 години для Portal 2 та 4 години у Forza 5. В цілому, за словами The Phawx, середній показник для Steam Deck — 4 години гри.

Висновки

Linus Tech Tips залишився задоволеним новим пристроєм, назвавши його «ймовірно, найінноваційнішим ігровим ПК». За його словами, успіх Steam Deck значною мірою залежатиме від кількості підтримуваних ігор з бібліотеки Steam.

Gamers Nexus відзначили якісну конструкцію пристрою, що забезпечила хороший вивід тепла. За словами авторів каналу, вони боялись в першу чергу можливих перегрівів пристрою, а також не очікували такої якісної збірки. Є і мінуси, і головний з них — автономність. Чекати значної автономності під час гри у «важкі» тайтли не варто.

The Phawx похвалили Steam Deck за незначну різницю між використанням внутрішнього накопичувача чи карти пам’яті — швидкість завантаження ігор практично однакова. Також автори каналу відзначили продуктивність нового портативного ПК.

Наприкінці лютого Steam Deck почнуть поставляти до «країн першої хвилі» — США, Канади, країн Європейського Союзу та Великої Британії.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...