📶 У Європі почали розробляти проєкт мережі 6G

Čytaty latynkoju
📶 У Європі почали розробляти проєкт мережі 6G

Розробка мережі 6G

Європейський союз створив проєкт розробки та запуску нового покоління мобільних мереж 6G — Hexa-X. Очолить проєкт Hexa-X корпорація Nokia, а у розробці допомагатимуть компанії Ericsson AB, Intel, Siemens, оператори мобільного зв’язку Orange SA і Telefonica SA та університети Оулу (Фінляндія) і Пізи (Італія).

Вже з 1 січня наступного року розроблятимуть сценарії використання мережі та технології для неї. Своєю чергою ЄС фінансуватиме проєкт Hexa-X у рамках програми Horizon 2020.

Очікується, що ця технологія матиме покращений мережу інтернету — з нею можна навіть буде дистанційно отримати доступ до штучного інтелекту у реальному часі. Ericsson AB виділили чотири головні особливості мережі:

Читайте також: 📡 Vodafone встановлює обладнання в діапазоні 900 МГц. Це початок повного покриття країни 4G
  • надійність систем та покращена безпека
  • стабільність завдяки ефективності мобільних технологій
  • прискорена автоматизація та цифровізація
  • безмежні можливості підключення до мережі — вона не буде перенавантажуватись від кількості користувачів

У США вже є аналогічний проєкт. Його розвитком займаються Next G Alliance та O-RAN Alliance. Також свої розробки ведуть у Китаї — там проєкт фінансує сама держава.

Втім, за словами учасників проєкту, на комерційний запуск 6G не варто чекати найближчим часом — його планують запустити до 2030 року. Наразі ж розгортають мережу 5G — лишень сотня операторів у всьому світі пропонує послуги останнього покоління мережі інтернету.