🪐 В архівах NASA знайшли понад 50 нових планет за допомогою штучного інтелекту

Čytaty latynkoju
🪐 В архівах NASA знайшли понад 50 нових планет за допомогою штучного інтелекту

Архіви NASA та штучний інтелект

Науковці Університету Уоріка розробили алгоритм машинного навчання для дослідження архівних даних NASA — за його допомогою вже виявили 50 нових планет. Крім того, алгоритм може безпомилково відрізнити екзопланету (планета, що знаходиться поза межами нашого Сонця) від звичайних фонових перешкод та інших об’єктів у космосі.

Усі нові планети є різними за розмірами — деякі є меншими за Землю, а деякі з них є навіть більшими за Нептун. Також вони відрізняються за довжиною своїх орбіт — найдовша орбіта до 200 днів, а найменша не більше однієї доби.

Читайте також: 🚀 SpaceX успішно запустила прототип Starship — у майбутньому він полетить до Місяця та Марсу

Відповідно до заяви науковця з Університету Уоріка Девіда Армстронга, тепер штучний інтелект можна використовувати з сучасними телескопами — це дозволить точніше знаходити нові планети в космосі. Теоретично лише за декілька секунд алгоритм може знайти тисячі нових планет у космосі, якщо повністю використовувати його потенціал.

Новий алгоритм можна використати також для аналізу даних з транзитного супутника спостереження екзопланет TESS, який завершив свою основну місію 4 липня. Супутник виявив 66 нових екзопланет і майже 2 100 потенційних планет. Серед підтверджених є одна планета розміром із Землю, яка потенційно населена й обертається навколо зірки на відстані 100 світлових років.

Також ми вже раніше писали? NASA запустила в космос ракету з марсоходом Perseverance: як це було, як NASA запустила в космос ракету з марсоходом Perseverance: як це було.