Тест: Чи добре ви знали Стівена Гокінґа?

Čytaty latynkoju
Тест: Чи добре ви знали Стівена Гокінґа?

Головне про Стівена Гокінґа

Попри те, що Стівен Гокінґ ще замолоду отримав діагноз, який залишав йому на життя не більше декількох років, він зумів дожити до 76 років, декілька разів одружитися та завести трьох дітей. Протягом життя він займався не лише викладацькою діляьністю, написанням книг, але й був активним дослідником. А ще — зберігав незмінне почуття гумору. Широко відомими стало висловлювання Гокінґа про власні книжки: «Моя справжня мрія — написати таку книгу, яка буде продаватися в кіосках в аеропорту. Але для цього, схоже, видавцеві потрібно буде помістити на обкладинку голу жінку».

Науковець із пересторогою ставивсяТермінатор чи помічник — правда та міфи про надлюдський інтелект до штучного інтелекту. Він неодноразово попереджав, що надмірне захоплення цією технологією може становити загрозу для людства. Крім того, він усіляко заохочував дослідження космосу та говорив про потребу людства стати космічною расою та колонізувати інші планети: «Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок».

На часі не лише віддати данину пам’яті цього видатного науковця, але й перевірити власні знання про нього — а також перечитати щось із його книг, які протягом декількох минулих років вже почали виходити українською мовою: