Життя у печері
15 волонтерів провели 40 днів у печері Ломбривс на південному заході Франції. У добровольців не було, телефонів, годинників. Увесь час вони провели у печері та не мали сонячного світла. Науковці хотіли перевірити здатності адаптуватись до ізоляції під землею та чи можна провести ціле життя у печері.
Також намагались дослідити те, як люди реагують на втрату відчуття часу. Загалом у експерименті взяло участь сім жінок та вісім чоловіків віком від 27 до 50 років.
Наше майбутнє як людей на цій планеті буде еволюціонувати. Ми повинні навчитися краще розуміти, як наш мозок здатний знаходити нові рішення у будь-якій ситуації
Крістіан Клот, французько-швейцарський дослідник
Волонтери мали жити у печерах без звичних речей та виконувати завдання за розкладом. Оскільки годинників не було їм треба було довіряти лише своєму біологічному годиннику.
Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію за допомогою педального велосипеда, набирали воду з криниці на глибині 45 метрів під землею.
Вже через 40 днів, 24 квітня, дослідження завершилось. За словами учасників експерименту вони були здивовані, що проєкт завершився, оскільки на їхню думку пройшло лише 30 днів. Також коли добровольці виходили з печери їм довелось вдягнути сонцезахисні окуляри, аби очі звикли до сонячного світла.