🥰 У турецьких музеях з’явились аудіогіди українською мовою

Čytaty latynkoju
🥰 У турецьких музеях з’явились аудіогіди українською мовою

Українські аудіогіди у Турції

Одразу у двох музеях Туреччини з’являться аудіогіди для туристів з України — у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі. Це вже четвертий та п’ятий гіди українською на території країни.

Крім того, протягом цього року у Туреччині з’являться гіди ще у декількох музеях:

  • музеї Святого Миколая (м. Демре)
  • Археологічному музеї (м. Анталія)
  • музеї Мевляни (м. Конья)

За словами першої леді Туреччини між Україною та Туреччиною існує міцний зв’язок, що має тисячолітню історію.

Я вірю, що як країни, які є сусідами через одне море, ми маємо багато роботи у сфері культури. Адже сфера культури є єдиним інструментом для розвитку дружніх зв'язків, ключем, що дійсно допомагає зрозуміти того, хто навпроти

Еміне Ердоган, перша леді Туреччини
Читайте також: 🤔 В Україні з’являться професійні переклади філософських творів — від Аристотеля до Канта

Про музеї

Музей анатолійських цивілізацій — це найбільший та найголовніший музей країни. Він має більш ніж 195 тисяч експонатів анатолійської історії й вважається одним з найкращих музеїв світу.

Галатська вежа є символом Стамбула. Вона знаходиться у європейській частині міста на високому пагорбі району Галата. Вежа є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про гіди українською у музеях

У світі вже частіше почали з’являтись аудіогіди українською мовою у музеях світу. Наприклад, дізнатись про мистецтво рідною мовою вже можна у віденській художній галереї Альбертіна? У віденській художній галереї Альбертіна з’явився аудіогід українською мовою чи у китайському музеї Ґуґун? У китайському музеї з’явиться аудіогід українською мовою, який також відомий як «Заборонене місто».

Протягом цього року з’являться аудіогіди ще в декількох місцях: у Лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, Меморіальному комплексі історії Голокосту — Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.