👭 В Україні створили легальну альтернативу одностатевим шлюбам. Це партнерський договір Love Unit

Čytaty latynkoju
👭 В Україні створили легальну альтернативу одностатевим шлюбам. Це партнерський договір Love Unit

Одностатеві шлюби в Україні

Наразі, згідно з законодаством, одностатеві шлюби в Україні не дозволені, адже шлюб — це, цитуючи закон, сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Крім психологічного ефекту, який справляє на ЛГБТК+-людей неможливість зареєструвати свої стосунки, це має низку побутових незручностей для таких пар. Зокрема:

  • Якщо хтось із пари хворіє, до нього в палату можуть пускати лише найближчих родичів — і це не може бути неофіційний партнер
  • Якщо хвороба є важкою і людина знаходиться у несвідомому стані, медичні рішення ухвалюються найближчим родичем. У разі шлюбу це чоловік або дружина, але ця опція одностатевим парам теж недоступна
  • Те ж саме стосується доступу і до слідчого ізолятора, якщо вже так сталося
  • Для людей у шлюбі існує таке питання як спільно нажите майно. Тобто, якщо пара спільно придбала квартиру, але потім вирішила розійтися, є цивілізований порядок розділу майна, який не потребує додаткових дій під час його придбання.

Це не повний перелік прав та свобод, яких не вистачає одностатевим парам в Україні. Проте, юрист Артем Афян, керуючий партнер компанії Juscutum, знайшов спосіб юридичного оформлення стосунків, які наділяють партнерів більшістю з цих прав.

Партнерський договір Love Unit

Юрист пропонує заключити партнерський договір, який дозволить:

  • Спільно нажите майно і можливість його розподілу у випадку розірвання
  • Доступ до реанімації або слідчого ізолятору
  • Право на усиновлення дитини партнера у випадку смерті обох біологічних батьків або за інших обставин, у яких дитина може потрапити до притулку
  • Скласти заповіт, в якому можна вказати партнера як спадкоємця

Варто зазначити, що жодних новацій у законодавстві не відбулося. Такий партнерський договір можна швидше назвати пакетною послугою для одностатевих пар з оформлення стосунків.

Це — нотаріальний договір про розповсюдження режиму спільного майна, доповнений ще рядом додаткових положень

Артем Афян, юрист, автор партнерського договору

Як зазначає Афян, за цим договором є позитивне заключення Міністерства юстиції про його валідність. Проте, автор не виключає саботажу його виконання державними органами на практиці.

Разом з тим, таким партнерським договором можуть скористатися і гетеросексуальні пари, які з якоїсь причини не хочуть вступати у шлюб.

Перший партнерський договір

Знайшлася перша пара, яка скористалася можливістю заключення такого договору. Це родина Олесі Писаренко Соломіної, консультантки проєкту.

Ми буквально зробили ще один крок в майбутнє. В бік світу, де люди мають рівні права, незалежно від відмінностей

Олеся Писаренко-Соломіна, консультантка проєкту Love Unit

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3744015732275751

Дізнатися більше про договір можна на сайті проєкту. Згодом, текст планують опублікувати у відкритому доступі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 55% українців толерантні до ЛГБТ? 78% українців вважають себе щасливими, 55% толерантні до ЛГБТ та лише 32% позитивно ставляться до влади — опитування.