🥺 Дослідження: на дні Світового океану лежить до 14 млн тонн пластику

Čytaty latynkoju
🥺 Дослідження: на дні Світового океану лежить до 14 млн тонн пластику

Пластик на дні океану

Як передає The Guardian, науковці Державного наукового агентства Австралії (CSIRO) дослідили елементи із різних ділянок дна недалеко від австралійської затоки. Дослідники проаналізували 51 зразок води океану.

Виявилось, що кожен грам осаду містить щонайменше 1,26 елементів мікропластику. За підрахунками вчених, щонайменше 14 млн тонн пластикових відходів наразі знаходяться у водах — це приблизно 5 міліметрів на дні Світового Океану.

Як зазначила головна наукова співробітниця CSIRO Деніз Хардесті, пластик рівномірно розповсюджується водами планети.

Також вона зазначає, що неможливо дізнатись точний вік залишків пластику та як їх використовували. Однак за допомогою мікроскопу виявили, що більшість об’єктів, колись належали до предметів споживання — пластиковий посуд, пляшки, пакування та інші речі.

За оцінками науковців середня вага мікропластику на дні Світового океану перевищує кількість на поверхні від 34 до 57 разів.

Раніше ми вже писали? Єврокомісія профінансує кліматично нейтральні міста та підтримає здорові океани, як Єврокомісія профінансує кліматично нейтральні міста та підтримає здорові океани.

Читайте також: 🤨 Екологія: 1% багатих людей у світі більше забруднюють природу, аніж 50% бідних людей

Єврокомісія та плани на майбутнє

У рамках програми Horizon Europe Єврокомісія планує фінансово підтримати створення кліматично нейтральних міст, здорових океанів, морів і внутрішніх вод, чистих ґрунтів і їжі, а також розвивати дослідження у сфері адаптації до змін клімату та боротьби з раком.

Очікується, що програму реалізують протягом 2021-2027 років.

Першочергово планують створити план — місії для дослідників, згідно з якими дотримуватимуться ідей проєкту. У перші два тижні вересня мешканці Європейського Союзу можуть запропонувати свої ідеї для формулювання місій. Усі ідеї розглянуть профільні фахівці й вже наприкінці року оголосять остаточний перелік дій у певних сферах.

До цього Єврокомісія запускала науково-інноваційну програму Horizon Europe 2014-2020, у ході якої профінансували дослідницькі проєкти покликані стабілізувати клімат та знайти нові методи зменшення вуглецевого сліду.

Також ми вже раніше писали? BirdBox: Розробник навчив пташок збирати сміття за винагороду — а ваш папуга так вміє?, як розробник навчив пташок збирати сміття за винагороду — а ваш папуга так вміє?