👨🏼‍⚕️ На станціях столичного метро розмістили дефібрилятори

Čytaty latynkoju
👨🏼‍⚕️ На станціях столичного метро розмістили дефібрилятори

Дефібрилятори в метро

На станціях Київського метрополітену з’явилися автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Про це повідомляє тренінгова компанія «Центр Спеціальної Підготовки».

Прилад можна знайти у касира на вестибюлі станції.

У разі зупинки серця персонал зможе надати першочергову допомогу — співробітники служби охорони праці метрополітену вже пройшли обов’язкове навчання дій у подібних ситуаціях. Усі прилади працюють автоматично — вони самі визначають пульс та необхідність дефібриляції.

Також на станціях метро розмістили спеціальні наліпки про наявність приладу на станції.

Проте, аби скористатись приладами, необхідно звернутись до чергового станції, оскільки дефібрилятори просто не доступні пасажирам. Для цього вам треба піднятись ескалатором та потім спуститись з самим приладом. У критичній ситуації це може забрати багато часу, наприклад, лише на странції Арсенальна це може зайняти щонайменше 10 хвилин, коли кожна секунда важлива для порятунку.

Дефібрилятори для метро придбали за кошти Центру громадьского здоров’я у Києві. Прилади придбали у минулому році, надихнувшись перемогою ініціативи РеаніМетро, що перемогла на Громадському бюджеті 2019 року.

Читайте також: 🚶🏼‍♂️ «Безпечна дорога до школи»: біля навчальних закладів Києва покращать дороги

Раніше у рамках проєкту РеаніМетро планували розмістити лише 20 приладів на основних станціях метро, проте через важливість проєкту в КМДА вирішили збільшити кількість дефібриляторів до 52 — на кожну станцію київського метро.

Про саму ініціативу та інші проєкти Громадського бюджету, що реалізують протягом цього року, ми вже писали? Протягом 2020 року дефібрилятори з’являться на 52 станціях підземки раніше.

Нагадуємо, київська підземка вже розпочала свою роботу після карантину, проте є певні обмеження.

Безпека в метро

Наразі столичне метро працює у звичайному режимі, але там дотримуються таких заходів безпеки:

  • Пасажирів допускатимуть у громадський транспорт лише за наявності захисної маски;
  • кожні три години у салонах транспорту мають проводити дезінфекцію. Вагони метрополітену мають дезінфікувати під час заходу поїздів у електродепо та на пункти техобслуговування;
  • у підземці також мають забезпечити санітарні відстані не менше ніж 1,5 метри у чергах до кас та терміналів самообслуговування, на платформах та у вестибюлях;
  • у разі скупчення пасажирів — обмежуватимуть кількість пасажирів на станціях метрополітену (повне або часткове закриття на вхід);

Також у метро закликають пасажирів користуватися транспортом лише за нагальної потреби.

Раніше ми вже писали? Стала відома дата відновлення метро — коли та що зміниться в роботі, які зміни відбулись в метро після відновлення роботи.