😲 Покупки на карантині: на 43% більше українців купують товари першої необхідності в інтернеті — дослідження Mastercard

Čytaty latynkoju
😲 Покупки на карантині: на 43% більше українців купують товари першої необхідності в інтернеті — дослідження Mastercard

Дослідження Mastercard

За результатами дослідження Mastercard, проведеного в травні 2020 року, кожен другий опитаний зазначив, що став купувати онлайн частіше, ніж будь-коли. При цьому кількість людей, які купують в інтернеті товари першої необхідності, збільшилася на 43%.

Серед найбільш популярних «карантинних» покупок — кухонне приладдя (27%), книги (25%) і beauty товари, зокрема товари для фарбування волосся (25%), настільні ігри (19%).

У зв’язку з вимушеною самоізоляцією серед українців також збільшився попит на онлайн-враження — 14% респондентів витрачають на них більше грошей, ніж на початку року. 45% опитаних українців оформили підписку і дивляться ТБ-програми і фільми на стрімінгових платформах, окрім цього — 50% дивляться онлайн-трансляції концертів, а трохи більше чверті (28%) «відвідують» музеї та визначні місця онлайн.

Під час самоізоляції українці стали більш щедрими: за минулий місяць 18% опитаних зробили онлайн-пожертвування на благодійність, причому 7% — вперше.

Ми бачимо зростання цифрових оплат за результатами першого кварталу цього року, а нове дослідження показує, що онлайн-покупки вже стають новою платіжною звичкою українців.

Інга Андреєва, Генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Більше половини опитаних освоюють онлайн-банкінг (59%) і вчаться готувати за допомогою онлайн-відеоуроків (58%), а 35% користуються дистанційними медичними послугами. Кожен десятий українець вивчає програмування, а 15% опитаних освоюють техніку стрижки онлайн.

Читайте також: 🤔 Банани, картопля і пиво Corona: що українці замовляють додому — дослідження від Raketa

Безпека онлайн-оплат — те, що найбільше хвилює покупців. 91% респондентів проявляють обережність купуючи онлайн, а 77% переживають, що можуть стати жертвами інтернет-шахраїв. 4 із 5 опитаних (80%) віддають перевагу сайтам відомих рітейлерів, а перш ніж зробити покупку онлайн, уважно вивчають відгуки (89%) і попередньо зв’язуються з продавцем (55%).

Також у Mastercard надали поради з безпеки онлайн-оплат:

 • Обирайте захищені сайти: оплачуйте покупки тільки через захищені веб-сторінки. Безпечні сайти починаються з «https» і містять символ закритого замка в адресному рядку.
 • Не розкривайте свої дані: ніколи не відправляйте дані платіжної картки електронною поштою, в СМС-повідомленні, через соцмережі і не повідомляйте по телефону.
 • Оновлюйте свій захист: не забувайте оновлювати свою систему захисту незалежно від пристрою, з якого ви збираєтеся зробити покупку: телефона, ноутбука або планшета.

10 найбільш популярних онлайн-занять українців на самоізоляції

 1. 77% спілкуються з рідними, друзями і колегами за допомогою відеодзвінків;
 2. 68% дивляться комедії або стендапи;
 3. 50% дивляться онлайн-трансляції концертів;
 4. 45% оформили підписку на Netflix, Amazon Prime Video, Disney+;
 5. 37% вчаться готувати;
 6. 33% грають в онлайн-відеоігри;
 7. 24% вивчають мови;
 8. 28% «відвідують» музеї та визначні місця онлайн;
 9. 20% займаються фітнесом за допомогою онлайн-занять;
 10. 15% вирушили у відпустку онлайн.

ТОП-10 найбільш популярних товарів на самоізоляції

 1. Кухонне приладдя (27%);
 2. Товари для фарбування волосся (25%);
 3. Книги (25%);
 4. Настільні ігри (19%);
 5. Машинки для стрижки волосся (15%);
 6. Пазли (14%);
 7. Комп’ютери / електроніка (13%);
 8. Очищувачі повітря (13%);
 9. Килимки для йоги / занять у залі (12%);
 10. Подушки (11%).

Також ми раніше писали? Glovo оприлюднили статистику замовлень українців на час карантину, як у Glovo оприлюднили статистику замовлень українців на час карантину.