😲 В Польщі знайшли унікальний артефакт — найстаріша капсула часу в Європі

Čytaty latynkoju
😲 В Польщі знайшли унікальний артефакт — найстаріша капсула часу в Європі

Найстаріша капсула часу Європи

Капсулу 1797 року працівники знайшли під час реконструкції церкви 18 століття в маленькому містечку Зебіце в Польщі. Капсулу часу знайшли прихованою всередині церковного шпиля, котрий було пошкоджено під час Другої світової війни. Проте це не вплинуло на зміст капсули, оскільки вона надійно зберігалась у шкіряному футлярі.

У самій капсулі знайшли документи про будівництво церкви німецькою мовою, оскільки в 18 столітті місто називалося Мюнстербергом і входило до Королівства Пруссії, території тогочасної Німеччини.

Шпиль церкви в місті Зебіце, де знайшли капсулу часу

Читайте також: 🏰 Запустили віртуальну платформу з екскурсіями замками України

Документи в капсулі містять імена людей, причетних до будівництва церкви. На одній була особиста записка двох жінок, які пожертвували гроші на будівництво.

Усі документи перекладуть та покажуть на спеціальній виставці, присвяченій знахідці.

Документи знайдені у капсулі часу

Також там знайшли стародавню колекцію монет, серед яких є рідкісний шилінг 1652 року, що викарбували ще за часів британської колонії.

Монети, що знайшли всередині

Це друга найстаріша знахідка капсули часу у світі. Інша капсула була знайдена у 2015 році в Бостоні та датується 1795 роком.

Також ми раніше писали? Netflix виклав відео з поясненнями про всіх монстрів першого сезону серіалу «Відьмак», як Netflix виклав відео з поясненнями про всіх монстрів першого сезону серіалу «Відьмак».