💸 SoundCloud стане першим стрімінговим сервісом, який платитиме артистам за прослуховування напряму

Čytaty latynkoju
💸 SoundCloud стане першим стрімінговим сервісом, який платитиме артистам за прослуховування напряму

Що відбувається

Наразі стрімінгові сервіси є основним джерелом прослуховування музики на планеті. Однак те, що зручно для користувачів, стало справжнім прокляттям для музикантів. Всі артисти скаржаться? У Європі проводять дослідження, чи достатньо платять стрімінгові сервіси музикантам за контент (спойлер: майже не платять), що вони не отримують достатню оплату за свою музику. Spotify в середньому платить за одне прослуховування від $0,0026 до $0,0049, Apple Music — $0,0076, а YouTube Music — $0,00067.

Це відбувається через доволі специфічну бізнес-модель, якою послуговуються стрімінгові сервіси. SoundCloud вирішив змінити це.

Як платять музикантам зараз

Гроші, які ви платите за підписку на стрімінг, а також прибутки з реклами (на Spotify та Deezer) надходять у певний загальний фонд. Лише потім вони розподіляються серед артистів згідно з їхньою часткою у глобальних прослуховуваннях. Таким чином, мегапопулярні артисти отримують найбільше грошей, а інді-артистам залишаються «недоїдки».

Як було

Так працюють всі стрімінги зараз включно з SoundCloud.

Що робить SoundCloud

Як буде

З 1 квітня SoundCloud змінить систему виплат. Вони платитимуть кожному артистові за його чи її часткою у загальному часі слухання кожного користувача.

Читайте також: 💸 Рада може зобов’язати Netflix, Spotify, Steam та інші сервіси платити ПДВ 20%

Таким чином, чим більше ви слухаєте якогось артиста, тим більше він зароблятиме, і кожен фанат матиме значний вплив на те, скільки заробляє артист — на відміну, від «глобального фонду», де частка кожного слухача є мізерною.

За підрахунками сервісу, це може збільшити прибутки артистів у декілька разів. Разом з тим, великі зірки, хоча й отримуватимуть дещо менше коштів, але принципово не постраждають.

 

Детальніше дізнатись про те, як працюватиме нова система виплат SoundCloud можна за посиланням.