Реклама

👨🏼‍💻 Скільки IT-компанії повинні інвестувати в навчання: дослідження

Čytaty latynkoju
👨🏼‍💻 Скільки IT-компанії повинні інвестувати в навчання: дослідження

Освіта в ІТ

За даними компанії GlobalLogic, кількість учасників зовнішніх освітніх заходів за три роки зросла у 2,5 раза, а тривалість навчання — в три рази. Один фахівець GlobalLogic приділяє навчанню на 93% часу більше, ніж у 2018 році. Загальна кількість тренінгів всередині зросла у 2 рази за 3 роки. У 2020 вони склали майже 66 000 годин.

Як повідомила керівниця Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні Ірина Кононенко, основна проблема ринку кандидатів — нестача практики в реальних проєктах.

Новачку потрібно сім років, щоб професійно вирости до позиції Senior. Навчання і менторські програми допомагають прискорити цей процес.

Наприклад, дозволяють новачку отримати потрібні для комерційного проєкту навички за три місяці, в той час, як без ментора на це йде рік. Зараз в GlobalLogic 5 500 інженерів і відкрито майже 800 позицій.

Наша мета — рости на 300 нових фахівців щомісяця, що неможливо без системного розвитку інженерних талантів як всередині компанії, так і на ринку

Ірина Кононенко, Керівниця Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні
Читайте також: 💪🏻 Українці тричі поспіль визнані кращими підприємцями року

Розвиток інженерних талантів України сприяє розвитку IT-індустрії, яка демонструє щорічне зростання на 25-30%, і збільшує приплив коштів в економіку.

Минулого року IT-галузь принесла країні $4,17 млрд експортних надходжень, що перевищує виторг від експорту пшениці більш ніж на пів мільярда доларів США.

В цьому році, попри пандемію й уповільнення зростання глобальної економіки, кількість вакансій в IT б’є рекорди в другому півріччі. Це говорить про тенденції зростання цієї галузі.

За даними НБУ в 1-2 кварталі 2020 року експорт комп’ютерних послуг виріс на 25% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

З огляду на такі темпи зростання і підвищений попит на інженерів у другій половині року, експортні надходження за результатами 2020 можуть перевищити 5 млрд доларів США.