Реклама

📈 60% компаній знадобиться до одного року на відновлення після карантину — дослідження ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед керівників своїх членських компаній, стосовно поточного стану їхнього бізнесу.
Čytaty latynkoju
📈 60% компаній знадобиться до одного року на відновлення після карантину — дослідження ЕВА
  1. Головна
  2. Бізнес
  3. 📈 60% компаній знадобиться до одного року на відновлення після карантину — дослідження ЕВА
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед керівників своїх членських компаній, стосовно поточного стану їхнього бізнесу.

Відновлення після карантину

З другим етапом послаблення обмежувальних заходів після карантину, країна почала поступово повертатись до звичного життя, а компанії можуть повертатись до роботи.

Саме тому в ЕВА провели дослідження серед підприємців про те, як швидко вони зможуть відновити свою бізнес-активність, з якими фінансовими результатами виходять з карантину та скільки часу знадобиться на досягнення докарантинного рівня розвитку бізнесу.

Відновлення роботи

Більшість з опитаних компаній готові відновити офлайн роботу або ж повернутися до офісу вже найближчим часом — 35% у травні та 34% у червні. До того ж, 16% опитаних повідомили, що вже відновили роботу або ж зовсім не припиняли її на період карантину у зв’язку з особливостями діяльності компанії. Ще 15% не планують поки повернення до офісу або ще не визначилися з остаточною датою.

Принцип організації

У контексті організації роботи в офісі, 42% планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи, ще 13% рекомендуватимуть своїм працівникам продовжувати роботу з дому. До поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50% готуються 20% компаній. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% співробітників з перших тижнів з можливим розширенням до 75%.

Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено.

Вплив карантину на зарплатню

Більшості компаній вдалося зберегти заробітну плату працівникам у незмінному вигляді — про це повідомили 62% респондентів.

Читайте також: 👨🏼‍💼 Президент підписав закон №1210 — що змінюється та як він вплине на кожного з нас

Скорочення заробітної плати торкнулося 23% компаній, водночас 7% збільшили заробітну плату для деяких категорій працівників. Ще у 3% випадків деякі категорії працівників пішли в неоплачувану відпустку.

Склад працівників

Зберегти персонал компанії у незмінному складі вдалося 82% бізнесів, а 8% навіть зараз шукають нових працівників. Відповідно, 11% компаній були вимушені скоротити свій штат.

Зміни прибутку

Якщо говорити про фінансові результати двох місяців карантину, то більшість бізнесів повідомляють про втрати.

Так, 36% опитаних зазнали до 20% втрат від доходів, ще 28% — на рівні 20-50%, і 18%50-75% втрат від доходів. Тільки 11% повідомили, що жодних змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%.

Топ-заходів підтримки, які наразі потребує бізнес, на думку підприємців виглядає таким чином:

  • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
  • Запровадження виплати допомогу працівникам за рахунок Фонду соціального страхування з 1 дня хвороби працівника.
  • Скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року.

Остаточне відновлення

Щоб досягнути докарантинного рівня розвитку, на думку 20% підприємців знадобиться шість місяців, а для 39% — близько одного року. Ще 17% знадобиться два роки, а 7% — більше двох років. Ще 10% не можуть спрогнозувати необхідний час на відновлення, а 4% не втратили темпи розвитку за час карантину.

Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу та працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію.

Анна Дерев’янко, Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації

Опитування проводилось у період з 12 по 21 травня 2020 року. У ньому взяли участь 105 учасників — керівників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

Також ми вже раніше писали? Як коронавірус змінив доходи фрилансерів в Україні та світі — дослідження Payoneer, як коронавірус змінив доходи фрилансерів в Україні та світі — дослідження Payoneer.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...