70% топ-менеджерів інвестуватимуть в штучний інтелект — дані PwC

Čytaty latynkoju
70% топ-менеджерів інвестуватимуть в штучний інтелект — дані PwC

Чільне місце посідає штучний інтелект. Про це свідчать дані дослідження Digital IQ, підготованого аналітичної компанією PwC.

В які ключові технології мають намір інвестувати керівники фінансових компаній?

Згідно із отриманими результатами, майже 70% із 2216 опитаних мають намір інвестувати у штучний інтелект (AI) та технології інтернету речей (IoT). Блокчейн7 тез про майбутнє — до чого ми йдемо, дрони та рішення для віртуальної реальності виявилися не настільки популярними. На них припадає лише 15% чи менше від загального числа опитаних. Загальний обсяг інвестицій у такі технології зберігає сталий рівень упродовж десятиліття.

Як твердять аналітики PwC, попри те, що минуло вже 10 років, сума капіталовкладень у новітні технології незначно відрізняється сьогодні від попередніх значень. 2007 року середній обсяг інвестицій у новітні технології складав до 16,8% від загального бюджету компанії на технології. Зараз цей показник складає 17,9%. Великий бізнес та його керівники радше надають перевагу інвестиціям у хмарні технології та розширення технологічних можливостей робочого середовища, аніж інвестують у експерименти із технологіями на кшталт дронів чи штучного інтелекту.

Кого охоплює це дослідження

В рамках Digital IQ було опитано 2216 представників бізнесу та IT-менеджерів, включно із 322 представниками фінансової та банківської сфери. Респондентів розділили на групи. 62% опитаних входять до складу компаній та організацій із рівнем виручки від $1 млрд і більше, а 38% працюють у компаніях із рівнем виручки між $500 млн та $1 млрд.