Реклама

🤩 Альткоїни як різновид криптовалют

Альткоїн – це будь-яка інша криптовалюта, крім біткоїна, такий собі «альтернативний коїн». Наразі їх існує величезна кількість — з часів винайдення мережі Біткоїн було випущено понад 7 000 альткоїнів. В ідеалі, кожен цей проєкт — це спроба удосконалити класичний біткоїн, але кожна крипта робить це по-своєму.
Čytaty latynkoju
🤩 Альткоїни як різновид криптовалют
  1. Головна
  2. Крипто
  3. 🤩 Альткоїни як різновид криптовалют
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Альткоїн – це будь-яка інша криптовалюта, крім біткоїна, такий собі «альтернативний коїн». Наразі їх існує величезна кількість — з часів винайдення мережі Біткоїн було випущено понад 7 000 альткоїнів. В ідеалі, кожен цей проєкт — це спроба удосконалити класичний біткоїн, але кожна крипта робить це по-своєму.

? Звідки взялися альткоїни?

Серед основних недоліків біткоїна можна виділити наступні:

  • довгий час транзакцій
  • недостатня анонімність (відправника та отримувача можна відстежити)
  • складний, дорогий та енерго-неефективний майнінг
  • обмежена функціональність

Тому деякі проєкти пропонують додаткові методи шифрування, коротші цикли підтвердження транзакцій та їх більша кількість в 1 блоці, простіші моделі майнінгу та додаткові функції (як, наприклад, створення смарт-контрактів? Смарт контракт: розумний код рулить).

Найбільш відомий альткоїн – Ethereum (ETH) – був створений на окремому блокчейні з однойменною назвою. Спочатку проєкт був націлений на створення платформи для смарт-контрактів. Саме тут провели найбільшу кількість ICO.

Monero (XMR) пропонує нові методи шифрування, що зробило її улюбленою криптовалютою серед користувачів даркнету – за це її часто критикують.

Ripple (XRP) – цей альткоїн був розроблений як міст між фіатними та цифровими валютами для полегшення процесу транзакцій. Скептики вважають її віртуальною валютою, але аж ніяк не «криптовалютою» через відсутність децентралізації.

Tezos (XTZ) вважається найбільш адаптивною та демократичною валютою. Чому? Розробники намагаються мінімізувати кількість хард-форків, що можуть відбутися у системі. Для цього вони проводять ряд софт-форків – регулярне оновлення мережі, в результаті якого блокчейн завжди буде залишатися один.

А ще існує альткоїн, який так і називається – Altcoin (ALT). Але при цьому першим альткоїном він все-таки не був. Ініціативу започаткував Namecoin (NMC), заснований на мережі Біткоїн у 2011 році. Основним призначенням проєкту було створити цифрову валюту, яка б допомогла записувати дані до блокчейну та підтримувала сайти, стійкі до цензури (з доменним ім’ям .bit).

З того часу більшість альткоїнів форкають (тобто, робиться копія) відкритого коду відомих блокчейнів. До форків Біткоїна відносять Bitcoin Gold (BTG), Bitcore (BTX), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) та Bitcoin SV (BSV). Другими після Namecoin з’явився Siacoin (SC), далі – Tokenbox (TBX) та похідні від нього FBX, Litecoin. Станом на березень 2013, “дерево коїнів” вже мало наступний вигляд:

Детальніше історію альткоїнів можна переглянути на платформі Map of Coins

? Які існують альткоїни?

З 2011 по 2014 рік зростає кількість незалежних проєктів, таких як, Лайткоїн (LTC), Tether (USDT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK). Ефіріум не є досконалою моделлю криптовалюти – на неї теж з’являються форки, похідні від яких називаються альткоїнами. Тобто, кожен альткоїн може «породити» ще один альткоїн, який буде просто удосконаленою версією. Чи є шанс що, врешті решт, ми отримаємо досконалу криптовалюту?

Альткоїни можна поділити на декілька видів в залежності від їх призначення. Деякі монети, як SolarCoin (SLR), були розроблені як обмінна одиниця для вироблення сонячної енергії. Інші є основою нових BaaS (Blockchain-as-a-Service) платформ для створення свого блокчейну. Існують стейблкоїни (stable coins, вони ж «стабільнокоїни») – альткоїни, ціна яких прив’язується до валютної одиниці, або товару. Наприклад, за один долар можна купити один Tether (USDT). У лютому 2020 року відбувся технічний запуск аналогічної гривні – UAX Token.

Незамінні токени (NFT tokens, Non-fungible tokens) – це унікальний криптоактив. Ці коїни не є взаємозамінними, їх використовують в іграх, для підтвердження прав на власність та ICO. Найвідомішим прикладом є гра CryptoKitties з неповторними тваринками. Утилітарні токени (Utility tokens) дають користувачу право на володіння певним продуктом чи сервісом. Наприклад, у веб-браузері Brave ви можете заробляти утилітарний токен Basic Attention Token (BAT) за перегляд спонсорського контенту. Читайте детальніше про токени в нашій статті? Токенізуй мене повністю. Що таке токен.

? Що обирати — альткоїни чи Біткоїн?

? Якщо торгуєте криптовалютами

Більшість холдить (тримає, як заначку під подушкою – похідне від англійського hold або hodl) саме оригінальну криптовалюту. Попри величезну кількість альткоїнів, Біткоїн все ще займає лідируючу позицію на ринку із капіталізацією більш як 9 трильйонів гривень, що становить близько 55% від загальної капіталізації криптовалютного ринку.

Менш ніж 15 криптовалют підпадають хоча б під 1% капіталізації Біткоїна. При цьому, альткоїни падають на ринку швидше за Біткоїн. По-перше, не всі альткоїни пропонують справжню цінність на ринку, бо багато з них лише додають декілька нових функцій до вихідного коду. Через їх величезну кількість справді дуже важко знайти потенціальну криптовалюту, а не «підробку». По-друге, користувачі все ще більше довіряють творінню Накамото, так само як і криптобанки.

Binance

?? Якщо шукаєте надійну технологію

Блокчейн — це те, що об’єднує всі криптовалюти. Перша криптовалюта пропонує своїм інвесторам популярність та (відносну) стабільність. З іншої сторони, альткоїни можуть пропонувати нові функції, недоступні для прихильників Біткоїну — наприклад, можливість створювати смарт-контракти.

Вартість транзакцій в мережі Біткоїн зростає. Альткоїни ж оброблюють транзакції швидше та дешевше. Навіть Біткоїн Кеш здатний обробляти в 32 рази більше транзакцій ніж Біткоїн. Найпопулярнішими альткоїнами наразі є ефір, тезер, лайткоїн, Binance Coin (BNB)? Binance: найпопулярніша криптобіржа. Огляд, Polkadot (DOT), DAI та Yearn Finance (YFI). Але чи потрібно нам так багато альткоїнів?

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...