⚰️ Через зменшення туристів у Єгипті почали проводити більше археологічних розкопок — вже 54 саркофаги

Čytaty latynkoju
⚰️ Через зменшення туристів у Єгипті почали проводити більше археологічних розкопок — вже 54 саркофаги

Розкопки у Єгипті

Через спалах вірусу COVID-19 майже по всьому світу країни закрили свої кордони для туристів. Особливо відчутно це було для Єгипту: у 2019 році країну відвідали більш ніж 13 мільйонів туристів, а минулого року лишень 3,5 мільйона.

Однак у країні знайшли позитивний вихід із цієї ситуації — почали проводити більше археологічних розкопок.

Як передає міжнародна агенція Reuters, єгипетські археологи знайшли 54 стародавніх саркофаги. Крім того, вони знайшли безліч унікальних обєктів, вік яких становить більш ніж три тисячі років — статуї, маски, стародавні записи та навіть іграшки. Майже усі речі належать до періоду Нового Царства.

Однією з найцікавіших знахідок є папірус з «Книги мертвих» — це зібрання особливих текстів, які повинні були допомагати померлим у тому світі.

Спеціально для тих, хто хоче побачити розкопки у Єгипті на власні очі, Google Arts & Culture створив новий проєкт, що дозволяє переглянути найцікавіші археологічні пам’ятки.

Читайте також: 🧝🏻‍♂️ Актори «Володаря перснів» запустили краудфандинг збереження дома Толкіна

Єгипет вдома

Платформа Google Arts & Culture співпрацювала з археологами Американського дослідницького центру в Каїрі. На базі їхніх досліджень та знахідок створили проєкт Preserving Egypt’s Layered History.

У вільному доступі можна переглянути найкращі зразки єгипетської історії — від мумій та пірамід до мечетей.