📜 Національна бібліотека Ізраїлю надасть доступ до 2500 унікальних текстів

Čytaty latynkoju
📜 Національна бібліотека Ізраїлю надасть доступ до 2500 унікальних текстів

Національна бібліотека Ізраїлю та її проєкт

На спеціальній платформі викладуть оцифровані версії рідкісних книжок та рукописів. Національна бібліотека Ізраїлю має більш ніж 2 500 різноманітних текстів турецькою, арабською та перською мовами. Про це передає Читомо.

Також в колекції є декілька дорогоцінних версій Корану та книг з інкрустованим камінням та дорогоцінними прикрашеннями.

Одна з книжок у колекції авторства таджицько-перського письменника Джамі

Більшість матеріалів бібліотека отримала від лінгвіста, дослідника та збирача рідкісних документів Авраама Шалома Ягуда. До того ж ці тексти є частиною програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» (Memory of the World Programme).

Ми маємо честь відкрити цифровий доступ до цих скарбів і сподіваємось, що цей проєкт сприятиме більшому розумінню та спільному дослідженню ісламської цивілізації. Це одна з низки ініціатив, що поєднують Національну бібліотеку Ізраїлю в Єрусалимі з глобальною спільнотою.

Ракель Укелес, Кураторка колекції
Читайте також: 🏆 Українська письменниця отримала німецьку літературну премію — Євгенія Бєлорусець та «Щасливі падіння»

Цей проєкт реалізували за допомогою гранту від одного з найбільших британських благодійних фондів Arcadia.

Наразі планують оцифрувати тексти та рукописи, що потім завантажать на спеціальну платформу, де кожен охочий зможе ознайомитись з документами. Усі зображення матимуть детальний опис декількома мовами — англійською, арабською та на івриті. Очікується, що проєкт займе до 3 років.

Також ми вже раніше писали? The New Yorker опублікував раніше невидану розповідь Гемінґвея — Pursuit As Happiness, як The New Yorker опублікував раніше невидану розповідь Гемінґвея — Pursuit As Happiness.