Свята в офісі — що та як відзначають українські компанії

Čytaty latynkoju
Свята в офісі — що та як відзначають українські компанії

Дослідженням щодо святкувань в офісах компаній та стартапів з редакцією Na chasi поділилася Катерина Криворученко, керівник експертно-аналітичного центру «HeadHunter Україна».

Загальне ставлення до свят

Спільне свято з колегами може бути додатковим способом налагодження контактів та формування команди, розповідає Катерина. Однак вважається, що свята в офісі можуть викликати різні почуття. При цьому багато що залежить від атмосфери в колективі, внеску компанії в організацію святкування і, власне, від того, що саме відзначається. Згідно з результатами опитування hh.ua, співробітники українських компаній найчастіше святкують в офісі Новий рік і дні народження колег, хоча не всі вважають це доречним: 72% проти 63% і 57% відповідно.

Також 53% респондентів зазначають, що у них прийнято святкувати день народження компанії. Трохи рідше святкують День захисника України (38%) та професійні свята (39%).

Свята в офісі — можливість чи проблема

А ось про доречність відзначення тих чи інших свят в офісах інформація така: 83% респондентів заявили, що день народження компанії є хорошим приводом для корпоративного торжества, а 66% висловилися за професійні свята.

Культура дарування в українських компаніях

У зв’язку з тим, що святкування днів народжень співробітників дуже поширене в українських офісах, hh.ua вирішив дізнатися більш детально, як відбувається ця подія. З’ясувалося, що в більшості компаній корпоративні подарунки не передбачені. Тільки 39% опитаних зазначили, що у них прийнято дарувати від імені компанії презенти іменинникам.

Найчастіше співробітники самі збирають гроші на подарунки колегам. Про це повідомили 84% респондентів.

Свята в офісі — можливість чи проблема

І від компанії, і від колективу найчастіше дарують гроші і квіти. Приблизно п’ята частина опитаних зазначає, що на дні народження дарують сертифікати (як від імені компанії, так і співробітники від себе). Рідше дарують солодощі, а також квитки на заходи. Серед інших варіантів подарунків від співробітників – книги, сувеніри або ж те, що замовить іменинник. Від компанії e деяких офісах прийнято дарувати також брендовані сувеніри або канцелярію.

Крім презентів від колективу, 46% опитаних дарують подарунки особисто від себе, але тільки деяким співробітникам. Усім колегам подарунки окремо від компанії дарують тільки 2% респондентів. Можна припустити, що це, швидше за все, стосується невеликих підприємств, де співробітники спілкуються між собою і ближче знають одне одного.

Свята в офісі — можливість чи проблема

Як видно з результатів опитування, спільне відзначення свят у колективі дуже поширене в українських компаніях. Найчастіше святкують Новий рік і дні народження колег. Співробітників активно вітають їхні колеги – як колективно, так і від себе особисто. Від колективу зазвичай дарують гроші і квіти.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2017 року. В опитуванні взяло участь 840 респондентів з різних регіонів України.

Нагадаємо, раніше ми розповідалиЯк повернутися в роботу після свят вам про те, як повернутися до продуктивної роботи після тривалих свят: ці знання вам стануть у нагоді вже з понеділка.