Навіть той факт, що ви у робочий час читаєте цю статтю, вже свідчить про не надто велике бажання продуктивно працювати. Однак дочитати матеріал усе ж варто, аби дізнатися дієві поради повернення у реальність після свят.

Ви — не одні

Якщо ви думаєте, що вам одному так недобре й не хочеться працювати, ви помиляєтеся. Тож якщо ви, наприклад, керуєте відділом, ставтесь із розумінням до співробітників у перші дні роботи. На те, щоб увійти в режим, кожному працівникові треба різний період часу. Та зловживати цим теж не варто — розслаблений темп дуже швидко входить у звичку.

Винагороджуйте себе

Непоганий спосіб мотивування до роботи — винагороди. «Напишу нову статтю — куплю книгу», «зроблю звіт — піду на каву з колегою». Це один із найпростіших способів мотивації, і ми досить часто застосовуємо його не усвідомлено. Такий прийом самовинагород є одним із найдієвіших у процесі повернення до активної праці.

Комфорт має значення

Зробіть усе для того, щоби вам було комфортно працювати. Якщо вам краще, коли в офісі немає співробітників, прийдіть трохи раніше. Якщо ж ви любите командну роботу, влаштуйте брейншторм і обговоріть плани з рештою співробітників.

Спочатку найпростіше

Автори статей із тайм-менеджменту радять робити все навпаки й починати з важчих завдань, але це стосується звичайних, а не післясвяткових буднів. Тут усе простіше: пишете список завдань на день або тиждень і починаєте його виконувати з найлегших пунктів. Так ви поступово увійдете в ритм і виконати важке завдання не буде для вас проблемою.

Якщо одне з завдань зі списку викликає у вас страх, спробуйте подумати, чому цей пункт вас лякає. Також спробуйте розділити одне важке завдання на декілька простих. Так усе точно вдасться.

Приділяйте увагу дрібницям

Цей пункт про новий блокнот, чашку чи ручку. Навіть такі речі інколи допомагають налаштуватись на роботу. Якщо за вихідні нічого нового не з’явилось, можете нагородити себе новим блокнотом за якесь виконане завдання.

Також має значення те, що на перший погляд може здаватися дрібницею. Якщо ви звикли починати робочий день із чашки зеленого чаю або лате — не зраджуйте традиції. Навіть такі маленькі радощі можуть повернути вас до звичної робочої атмосфери.

Не перевантажуйте себе

Сидіти допізна і працювати без перерви? Ні-ні, не треба так. Навпаки робіть собі більше перерв, так ви будете продуктивнішими й активнішими протягом дня. Що ж до вечора, то йдіть із роботи вчасно, не засиджуйтеся. У вас ще точно буде можливість попрацювати допізна. Не намагайтеся встигнути все і одразу. Натомість краще ретельно плануйте робочий день, враховуючи свої періоди активності та пасивності.

Сплануйте вихідні

Немає нічого приємнішого, аніж планувати вихідні. Тим більше, що їх цією весною в нас досить багато. Цей процес покращить вам настрій і додасть натхнення. Також не забувайте про зміну виду діяльності. Додайте до календаря принаймні 1-2 цікавих вам заходиЯк повернутися в роботу після свят 1Від великоднього столу до цікавих заходів: Куди піти у Києві, з яких почерпнете нові корисні знання.

Увійти в режим після свят — неважко, просто треба докласти трохи зусиль і у вас усе вийде.