🚨 В Україні з‘явились нові категорії транспортних засобів — що зміниться

Čytaty latynkoju
🚨 В Україні з‘явились нові категорії транспортних засобів — що зміниться

Категорії транспортних засобів

Як повідомляє пресслужба Мінінфраструктури, Кабмін ухвалив зміни до класифікації та єдиних вимог до конструкції та технічного стану транспорту.

Відтак, з’являться дві нові категорії транспортних засобів:

  • L1е – L7е для мототехніки
  • М2 та М3 для легкових автомобілів та автобусів

За словами Міністра інфраструктури Владислава Криклія, на сьогодні в Європейському Союзі є велика кількість транспортних засобів, які належать до нових категорій. Однак через те, що в Україні не було відповідних категорій та підкатегорій — їх імпортування та використання в країні було забороненим.

Особливо це стосується категорії L, серед яких значна кількість мають електричний двигун та підвищену мобільність, що особливо важливо для великих міст

Владислав Криклій, Міністр інфраструктури

Відтепер законодавство України відповідає останнім змінам Женевської угоди 1958 року та оновлено відповідно до європейської нормативно-правової бази.

Читайте також: 🚲 Harley-Davidson випускатимуть електричні велосипеди — концепт

Про категорії 

Категорії L1е – L7е — це категорія мототранспорту з об’ємом циліндра двигуна від 50 см³. Їхня категорія залежить від загальної потужності транспорту та його ваги. Відтак, L1е це легкий вид транспорту, максимальна швидкість якого становить 40 км/год, а L7е — це вже важкі квадроцикли. маса яких становить до 450 кг для транспортування пасажирів та до 650 кг для транспортування вантажу.

Категорія М2 — це транспортні засоби, що використовуються для перевезення пасажирів, що мають, крім місця водія, більше ніж вісім місць для сидіння, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн. Категорія М3 має таку саме дозволену кількість пасажирів, однак максимальна маса може перевищувати 5 тонн.