Твори Лесі Українки без цензури
Вперше в Україні надрукують усі твори Лесі Українки без цензури — раніше її книги мали певні обмеження та видозмінену інформацію через спаплюження радянською владою. Зібрання складатиметься загалом з 14 томів, а надрукувати планують 1 500 примірників.
Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету, а також провідних фахівців у царині науки про Лесю Українку.
Твори Лесі Українки поділили відповідно до жанрів та напрямів:
- драматургія (1–4 томи.);
- поезія та ліро-епічні поеми (5 том);
- художня проза (6 том);
- літературна критика та публіцистика (7 том);
- переклади (8 том);
- записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);
- «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том);
- листування (11–14 томи).
Під час створення зібрання допомагали науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Видання книг приурочено до 150-річчя з дня народження мисткині.
Крім того, до свята створили? «Леся Українка: 150 імен»: створили сайт до дня народження поетеси сайт «Леся Українка. 150 імен», де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди ювілею поетеси.
«Леся Українка: 150 імен»
«Леся Українка. 150 імен» — це сайт, де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки.
Наразі на сайті розміщена інформація про відкриття Мистецького проєкту «Леся Українка. 150 імен». Захід відбудеться у день народження поетеси 25 лютого в Українському Домі і включатиме:
- експозицію;
- перформанс;
- змістовні дискусії на Радіо Леся та Косач Talks;
- презентацію першого повного та не редагованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах.
На сайті також представлено ювілейний брендинг і digital brand kit, розроблений агенцією Postmen, які кожний охочий може завантажити за посиланням: identity.150imenlesi.org і вільно використовувати.
Про Лесю Українку
Леся Українка – українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Входить до переліку найвідоміших жінок України, а також до умовної трійки геніїв української літератури Шевченко-Франко-Українка.
Саме сьогодні визначають 150 років з дня народження поетеси. Минулого року Нацбанк представив? Завтра вводять в обіг нову купюру 200 гривень: який вигляд має нова банкнота нову банкноту номіналом у 200 гривень.