fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👭 В Україні створили легальну альтернативу одностатевим шлюбам. Це партнерський договір Love Unit

👭 V Ukraїni stvoryly legaľnu aľternatyvu odnostatevym šljubam. Ce partnerśkyj dogovir Love Unit
Створенням проєкту партнерського договору займалися адвокат Артем Афян та громадська діячка Олеся Соломіна.
Stvorennjam projektu partnerśkogo dogovoru zajmalysja advokat Artem Afjan ta gromadśka dijačka Olesja Solomina.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Одностатеві шлюби в Україні. Наразі, згідно з законодаством, одностатеві шлюби в Україні не дозволені, адже шлюб — це, цитуючи закон, сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Крім психологічного ефекту, який справляє на ЛГБТК+-людей неможливість зареєструвати свої стосунки, це має низку побутових незручностей для таких пар. Зокрема: Якщо хтось із пари хворіє, до нього в палату можуть пускати лише найближчих родичів — і це не може бути неофіційний партнер Якщо хвороба є важкою і людина знаходиться у несвідомому стані, медичні рішення ухвалюються найближчим родичем. У разі шлюбу це чоловік або дружина, але ця опція одностатевим парам теж недоступна Те ж саме стосується доступу і до слідчого ізолятора, якщо вже так сталося Для людей у шлюбі існує таке питання як спільно нажите майно. Тобто, якщо пара спільно придбала квартиру, але потім вирішила розійтися, є цивілізований порядок розділу майна, який не потребує додаткових дій під час його придбання. Це не повний перелік прав та свобод, яких не вистачає одностатевим парам в Україні. Проте, юрист Артем Афян, керуючий партнер компанії Juscutum, знайшов спосіб юридичного оформлення стосунків, які наділяють партнерів більшістю з цих прав. Партнерський договір Love Unit. Юрист пропонує заключити партнерський договір, який дозволить: Спільно нажите майно і можливість його розподілу у випадку розірвання Доступ до реанімації або слідчого ізолятору Право на усиновлення дитини партнера у випадку смерті обох біологічних батьків або за інших обставин, у яких дитина може потрапити до притулку Скласти заповіт, в якому можна вказати партнера як спадкоємця Варто зазначити, що жодних новацій у законодавстві не відбулося. Такий партнерський договір можна швидше назвати пакетною послугою для одностатевих пар з оформлення стосунків. Це — нотаріальний договір про розповсюдження режиму спільного майна, доповнений ще рядом додаткових положень. Артем Афян. юрист, автор партнерського договору. Як зазначає Афян, за цим договором є позитивне заключення Міністерства юстиції про його валідність. Проте, автор не виключає саботажу його виконання державними органами на практиці. Разом з тим, таким партнерським договором можуть скористатися і гетеросексуальні пари, які з якоїсь причини не хочуть вступати у шлюб. Перший партнерський договір. Знайшлася перша пара, яка скористалася можливістю заключення такого договору. Це родина Олесі Писаренко Соломіної, консультантки проєкту. Ми буквально зробили ще один крок в майбутнє. В бік світу, де люди мають рівні права, незалежно від відмінностей. Олеся Писаренко-Соломіна. консультантка проєкту Love Unit. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3744015732275751 Дізнатися більше про договір можна на сайті проєкту. Згодом, текст планують опублікувати у відкритому доступі. Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 55% українців толерантні до ЛГБТ.
Реклама 👇 Замовити

Одностатеві шлюби в Україні

Наразі, згідно з законодаством, одностатеві шлюби в Україні не дозволені, адже шлюб — це, цитуючи закон, сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Крім психологічного ефекту, який справляє на ЛГБТК+-людей неможливість зареєструвати свої стосунки, це має низку побутових незручностей для таких пар. Зокрема:

  • Якщо хтось із пари хворіє, до нього в палату можуть пускати лише найближчих родичів — і це не може бути неофіційний партнер
  • Якщо хвороба є важкою і людина знаходиться у несвідомому стані, медичні рішення ухвалюються найближчим родичем. У разі шлюбу це чоловік або дружина, але ця опція одностатевим парам теж недоступна
  • Те ж саме стосується доступу і до слідчого ізолятора, якщо вже так сталося
  • Для людей у шлюбі існує таке питання як спільно нажите майно. Тобто, якщо пара спільно придбала квартиру, але потім вирішила розійтися, є цивілізований порядок розділу майна, який не потребує додаткових дій під час його придбання.

Це не повний перелік прав та свобод, яких не вистачає одностатевим парам в Україні. Проте, юрист Артем Афян, керуючий партнер компанії Juscutum, знайшов спосіб юридичного оформлення стосунків, які наділяють партнерів більшістю з цих прав.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Партнерський договір Love Unit

Юрист пропонує заключити партнерський договір, який дозволить:

  • Спільно нажите майно і можливість його розподілу у випадку розірвання
  • Доступ до реанімації або слідчого ізолятору
  • Право на усиновлення дитини партнера у випадку смерті обох біологічних батьків або за інших обставин, у яких дитина може потрапити до притулку
  • Скласти заповіт, в якому можна вказати партнера як спадкоємця

Варто зазначити, що жодних новацій у законодавстві не відбулося. Такий партнерський договір можна швидше назвати пакетною послугою для одностатевих пар з оформлення стосунків.

Це — нотаріальний договір про розповсюдження режиму спільного майна, доповнений ще рядом додаткових положень

Артем Афян, юрист, автор партнерського договору

Як зазначає Афян, за цим договором є позитивне заключення Міністерства юстиції про його валідність. Проте, автор не виключає саботажу його виконання державними органами на практиці.

Разом з тим, таким партнерським договором можуть скористатися і гетеросексуальні пари, які з якоїсь причини не хочуть вступати у шлюб.

Перший партнерський договір

Знайшлася перша пара, яка скористалася можливістю заключення такого договору. Це родина Олесі Писаренко Соломіної, консультантки проєкту.

Ми буквально зробили ще один крок в майбутнє. В бік світу, де люди мають рівні права, незалежно від відмінностей

Олеся Писаренко-Соломіна, консультантка проєкту Love Unit

Дізнатися більше про договір можна на сайті проєкту. Згодом, текст планують опублікувати у відкритому доступі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 55% українців толерантні до ЛГБТ👭 В Україні створили легальну альтернативу одностатевим шлюбам. Це партнерський договір Love Unit 1🥰 78% українців вважають себе щасливими, 55% толерантні до ЛГБТ та лише 32% позитивно ставляться до влади — опитування.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Этот договор ничтожен. Любой юрист со мной согласится. Зачем же вы проталкиваете бесполезную бумажку?

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: