На кого схожа фігура у скафандрі?

Профіль на тлі планети чи супутника — десь ми вже це бачили. Так, ви не помилилися: американський астронавт Базз Олдрін на Місяці — Starman у «Теслі». Обидва вдягнені у скафандри, які безумовно запам’ятаються. Відмінність лише у тому, що Олдрін був справжньою людиною, а в свій родстер Маск посадив манекен — зате у справжньому космічному костюмі виробництва компанії SpaceX. Готові побитися об заклад, у інженерів Маска була ідея зробити Стармену роботизовану руку і помахати з орбіти. Напевно, вирішили просто поберегти нерви надто вразливих громадян 1/6 частини суходолу.

Spaceman

Чому для подорожі «Стармена» обрали трек Девіда Боуї?

Назва для манекена обрана невипадково. Starman, відомий як Major Tom — герой однойменної пісні Девіда Боуї: « В небі зоряна людина, вона хоче спуститися познайомитися, але боїться, що нам знесе дах». Насправді у вакуумі космосу звукові хвилі не поширюються, тому й звук не лунатиме — жест радше символічний, аніж практичний. Але Маск однаково обрав для місії Стармена пісню Space Oddity. Майор Том у ній звільняється назавжди від земного тяжіння — прямо як манекен, запущений на Falcon Heavy до космосу.

Яке послання Маск заклав у родстері?

Навряд чи іншопланетяни вміють читати англійською (якщо взагалі вміють читати) — але любов Маска до нюансів знайшла втілення навіть тут: «Зроблено людьми з планети Земля»

Printed on the circuit board of a car in deep space

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

DON’T PANIC — це новий чи старий мем?

Напис на панелі приладів кабріолета звучить як звернення CEO до акціонерів чи кредиторів — але насправді у нього подвійне значення. Фраза DO NOT PANIC компанія SpaceX запозичила для темно-вишневого родстера із обкладинки культової книги «Автостопом Галактикою» (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy) письменника Дугласа Адамса.

Навіщо в машині книжки?

Колись у космос послали золоту пластину із малюнками людей обох статей та координатами Сонячної системи — а у свій космородстер Маск поклав серію книг «Фундація», написаних американським фантастом Айзеком Азімовим. У цих книгах головним персонажем є Гері Селдон — візіонер і енциклопедист, рятівник спадщини людства. Усі тексти вигравіювано лазером на кварцовому склі. В такому вигляді вони можуть пережити температуру до 1000°, а при 190° вони можуть мандрувати у космосі до 13,8 млрд років.

Як Маск примудрився включити до місії ще й «Зоряні Війни»?

Як ви напевно здогадалися, назва ракет Falcon не просто так виникла. Вона відсилає до корабля Millennium Falcon. Шанувальники Star Wars«Бог у машині» — 7 культурних символів, які Ілон Маск використав для Falcon Heavy 1Сьогодні відзначають День «Зоряних Воєн» знають, що саме на ньому Хан Соло і Чубакка мандрували між планетами і допомагали повстанцям у сазі Джорджа Лукаса.

Що цікавого можна сказати про посадкові майданчики?

Майданчик, з якого Falcon Heavy злітала, теж не простий — він колись слугував для старту «Аполлон-11», а згодом використовувався для запуску «шатлів» в рамках програми NASA. Після реконструкції та оновлення SpaceX придбала цю платформу.