— Як ви вийшли на європейський ринок і чому саме Німеччину обрали в якості основної країни для початку продажів?
Засновник компанії eCozy Андрій Холодов зараз живе в Німеччині. Спостерігаючи за німецьким ринком, він побачив, що в пропозиції відсутній топ-сегмент термостатів. А технологія дозволяє економити досить помітні кошти. За нашими розрахунками, незважаючи на те, що вартість термостатів досить висока й це преміум-сегмент, вони окуповуються за півсезони за німецькими тарифами на опалення.
Середньостатистична німецька сім’я платить близько €1,5 тис за опалювальний сезон, тому економія в 30% виправдовує витрати на встановлення термостата. І ми зрозуміли, що можемо за ці гроші зробити не просто продукт, який поставили й на нього гидко дивитися, і він якось працює — а цілком гарний пристрій, який буде гарно виглядати, з яким буде приємно «спілкуватися» в плані тактильних відчуттів, який буде технологічно досконалим. Ми також можемо приділити достатню увагу користувацькому досвідові, взаємодії людей із ґаджетом — дати високу якість, якої з тих чи інших причин досі нема на цьому ринку.
— Якщо в Німеччині не було аналогів такого продукту, то в інших країнах вони були?
З Amazon можна купити пристроїв де завгодно (за винятком маленької кількості країн) — та виявилася дивна річ, що в конкретних системах опалення існують певні національні традиції того, як вони створюються. Наприклад, американський ринок дуже привабливий для нас з економічної точки зору, але абсолютно недосяжний для нас. Основна причина цієї недосяжності — вони просто не використовують водяне опалення за такою схемою, до якої ми звикли, і в них немає потреби в цих термостатах. Вони використовують електричне опалення або парове, — словом, у них зовсім інші принципи, у які, на жаль, інтегруватися не вийде.