В ніч з 26 на 27 вересня відбулась місія NASA під назвою DART. У її рамках запустили однойменний зонд для зіткнення з астероїдом, аби перенаправити його.
Апарат успішно врізався в астероїд Діморф, розміри якого сягають 150 метрів у діаметрі, і змінив його траєкторію. 550-кілограмовий зонд DART врізався в космічний об’єкт на швидкості 21 160 км/год. Це була суто перевірка того, чи зможе людство захистити планету від потенційної небезпеки з космосу, сам астероїд не загрожував Землі.
Наразі важко оцінити результати місії, проте вже з’явились теорії, що було б, якби такий астероїд як Діморф влучив у Землю.
За словами професора планетарних наук королівського коледжу Лондона Гарета Коллінза, наслідки могли б бути жахливими:
Якби астероїд розміром з Діморф впав на велике місто, наприклад, Лондон, то на всьому південному сході Англії в будинках вибило б вікна. Втрата в області Лондона і передмість була б катастрофічною — у центральній частині міста ніхто не вижив би через повітряний удар
Також він зазначив, що падіння такого об’єкта може залишити кратер шириною 1.6 кілометра і глибиною 370 метрів. І це ще не все — скоріш за все астроїд вибухнув би у повітрі і його уламки утворили б велику площину пожеж, навіть за десятки кілометрів від епіцентру будівлі можуть бути зруйновані.
Якби об’єкт впав в океан, то це могло б спричинити цунамі, але це у разі, якщо падіння було б близько до одного з континентів. Якби астероїд влучив у центр океану, то хвилі б не досягли великих міст.
За словами науковця, скоріш за все астероїд не впав би на велике місто як от Лондон, проте така імовірність все ж є.