Браузери Chrome та Firefox незабаром зіткнуться з так званою «проблемою 10000 року», яка описує збої програмного забезпечення, що пов’язані з переходом на нову систему кодування. Проблема стосуватиметься рядку агента користувача, який перейде з двозначного на тризначне кодування.
Більше новин про технології шукайте у нашому телеграм-каналі Na chasi / Tech
Наразі рядок агенту користувача включає інформацію про програмне забезпечення: ім’я браузера, номер його версії та різні технології, які він використовує. Браузери надсилають цей рядок у заголовках HTTP, щоб сервери могли їх ідентифікувати.
Після виходу сотої версії Chrome і Firefox 29 березня та 3 травня відповідно, агент користувача в графі версії браузеру міститиме три цифри замість двох. Це може призвести до того, що більшість вебсайтів не завантажуватимуться або ж відображатимуться неправильно.
Розробники Chrome і Firefox провели експерименти, в яких браузери надсилали значення з майбутнього оновлення, щоб виявити можливі проблеми з сайтами. Дослідникам вдалося зареєструвати кілька проблем та виправити деякі з них. Експерименти триватимуть до виходу версії 100.
Google вперше попередила про можливі проблеми у грудні минулого року. В лютому цього року Mozilla надала інструкції для тестування майбутнього оновлення. Представники браузерів також розробили резервний план заморожування номерів версій на рівні 99, якщо запобіжні заходи виявляться неефективними.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: