Очікується, що ракета-носій вріжеться у зворотний бік Місяця у березні цього року. Про це повідомили дослідники Project Pluto, що займаються відстежуванням космічних об’єктів навколо Землі.
Згідно з розрахунками астрономів-дослідників, 4 березня в Місяць вріжеться чотиритонна конструкція другого ступеню ракети Falcon 9, запущеної сім років тому. Хоча точний час і місце ще не визначено, дослідники стверджують, що ця частина ракети точно не пролетить повз супутник Землі.
Ракету запустили у 2015 році для виведення на орбіту супутника NASA під назвою Deep Space Climate Observatory (DSCOVR). Відтоді другий ступінь ракети-носія перебуває у стані неконтрольованого руху, що визначається переважно гравітаційним тяжінням Землі, Місяця та Сонця, а також тиском сонячного світла.
Організатори запуску планували повернути другий ступінь ракети Falcon 9 назад в атмосферу Землі після доставлення корисного навантаження на орбіту. Проте ступеню знадобилося все паливо, щоб відправити DSCOVR до місця призначення, тому повернутися на Землю не вдалось. Після цього ракета почала «хаотично» рухатися навколо системи Земля-Місяць, що й спричинило можливість зіткнення.
Зіткнення ступеню ракети не загрожує людям чи науковому устаткуванню, проте на Місяці з’явиться новий кратер. Астрономи переконують, що утворений кратер дасть уявлення про геологію цієї частини Місяця, а саме зіткнення, ймовірно, залишиться непоміченим із Землі. Дослідники стверджують, що це перший випадок ненавмисного зіткнення космічного сміття з Місяцем.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: