Реклама

🪨 Археологи знайшли настільну гру часів бронзової доби — їй 4000 років

Čytaty latynkoju
Unsplash
🪨 Археологи знайшли настільну гру часів бронзової доби — їй 4000 років
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🪨 Археологи знайшли настільну гру часів бронзової доби — їй 4000 років
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Під час розкопок на місці стародавнього поселення в долині Кумайра в Омані група польських та оманських археологів виявила підтвердження виплавки міді, а також знайшла велику вежу та кам’яну ігрову дошку, якій понад чотири тисячі років.

Кам’яна ігрова дошка, знайдена на розкопках. Фото польського центру середземноморської археології варшавського університету

Читайте також: 🥰 Як ми плануємо заохочувати авторів

Кам’яна ігрова дошка з відмітками та отворами вказує на схожі концепції інших ігор, у які грали у часи бронзової доби. Інші ігрові дошки знайшли в Месопотамії, Індії та в басейні Східного Середземномор’я, розповіли дослідники.

Існують археологічні дані про різні види настільних ігор по всьому світу, датовані тисячоліттями: наприклад, Сенет і Мехен у Стародавньому Єгипті або стратегічна гра під назвою ludus latrunculorum («гра найманців»), якій надавали перевагу римські легіони. Дошка, виявлена в Омані, може бути попередницею стародавньої близькосхідної гри, відомої як Королівська гра Ура (або Гра двадцяти квадратів), у яку грали двоє. Оманська дошка могла бути однією з попередниць гри у нарди.

Глиняна табличка, датована 177 р. до н.е., яка пояснює правила Королівської гри Ура. Фото Британського музею

Це довели науковці у 80-х роках минулого століття, переклавши вавилонську глиняну табличку, яка виявилася описом правил Королівської гри Ура — саме її попередницею і вважають знайдену в Омані гру. Як і нарди, це, по суті, гра наввипередки, в якій гравці змагаються в тому, хто раніше суперника зможе пересунути всі свої фігури. У 2013 році у науковій роботі, присвяченій вивченню майже 100 близькосхідних настільних ігор, науковці дійшли висновку, що розташування квадратів на дошці, рівно як і правила гри, ймовірно, змінювалися та з часом еволюціонували.

Як повідомляють дослідники, місце розкопок розташоване на стратегічно важливому перехресті маршрутів, уздовж якого раніше виявили ознаки присутності іншого поселення цього періоду. Археологи сподівалися виявити свідчення існування ще одного поселення. Ці свідчення команда знайшла виявивши, окрім настільної гри, кілька великих веж, одна з яких була заввишки 20 метрів, а також докази того, що поселення брало участь у виплавці та торгівлі міддю.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...