Детектор сарказму
Науковці з Університету Центральної Флориди у США навчили штучний інтелект визначати сарказм у дописах в соцмережах.
Як пояснили дослідники, часом сарказм дуже важко визначити у реальному житті, а онлайн майже неможливо. Для сприйняття сарказму необхідно багато аспектів — від контексту та почуття гумору до інтонації співрозмовника. Протягом довгого часу сарказм був недоступним для розуміння алгоритмів, однак у Міністерстві оборони США знайшли вихід з цієї ситуації.
Аби створити детектор сарказму штучний інтелект навчили відстежувати можливі ключові слова сарказму.
Під час живої розмови сарказм можна легко визначити за допомогою міміки, жестів і тону оратора. Виявлення сарказму в текстовому спілкуванні — незвичне завдання, оскільки жоден із цих сигналів не є доступним
Рам’я Акулу, розробниця
Також розробники використали техніку аналізу емоцій — штучний інтелект аналізував настрій автора під час написання. Саме ця техніка й дозволила розвинути систему. Зазвичай алгоритми використовують лише для логічного аналізу даних, тому дослідники змінили метод роботи нейромережі.
Система оцінює шанс того, що у дописі може бути іронія. Штучний інтелект проаналізував сотні та тисячі текстів й врешті навчилась визначати сарказм з майже стовідсотковою точністю.