Довіра людей до алгоритмів
Науковці з Університету Джорджії вияснили, що люди часто більше довіряють порадам штучного інтелекту, аніж думкам інших людей.
Дослідники зібрали 1,5 тисячі добровольців, яких попросили підрахувати кількість людей на фотографії. Також їм дали припущення інших людей та алгоритму щодо того, скільки людей на світлині. З кожним разом, як тільки кількість людей на фото ставала більшою, все більше й більше добровольців довірялись припущенню штучного інтелекту. Волонтери не довіряли іншим людям й навіть самостійно не проводили підрахунки.
Більшість людей пояснювали свій вибір тим, що штучний інтелект, на їхню думку, мав більші шанси правильно впросись із завданням. Їх турбував людський фактор — деякі могли помилитись у підрахунку чи умисно вказати випадкове число.
Однак алгоритми не підходять для такого завдання. За словами вчених штучний інтелект ледве-ледве справляється, аби визначити людей на фото.
Наразі ще є деякі проблеми, аби алгоритми ідентифіковували об’єкти на зображенні.
Науковці впевнені, що у людей може бути дещо видозмінене сприйняття можливостей штучного інтелекту. Деякі можуть думати, що якщо це новітня технологія, то вона точно має давати правильні результати. Втім, нейромережа ще не вміє виконувати усі завдання бездоганно.