🧴 В Україні вироблятимуть електронний антисептик IOON — вбиває 99% бактерій і вірусів

Čytaty latynkoju
🧴 В Україні вироблятимуть електронний антисептик IOON — вбиває 99% бактерій і вірусів

Електронний антисептик IOON

Харківські вчені з Інституту мікробіології й імунології імені Мечникова розробили електронний антисептик IOON. Санітайзер працює на базі синтезу тривалентного срібла AgO+, яке легко реагує з іншими зарядженими частинками. Це срібло руйнує оболонку шкідливих мікроорганізмів, що не дає їм розповсюджуватись.

Наразі пристрій тримає заряд три-чотири дні, за умови якщо його використовувати не більше 10 разів на день.

Як зазначив один із розробників і керівник проєкту IOON Андрій Мануйлов, це буде суто український проєкт і вироблятиметься він лише тут.

Пластикову частину робитиме одеський завод, а електроніка та кінцеве складання — за Черніговом. Виробництво невеликими партіями почнеться у листопаді. Перша партія буде від 100 до 500 штук — у залежності від того, скільки отримаємо попередніх замовлень, які вже можна робити.

Андрій Мануйлов, Один із розробників і керівник проєкту IOON
Читайте також: 🦠 Україна вироблятиме власну вакцину проти COVID-19 — очікується за пів року

Стартап виграв грант на розробку пристрою у розмірі $25 тисяч від Українського фонду стартапів та отримала менторську підтримку від Polish-Ukrainian Startup Bridge і EO Business Incubator.

Команда планує продавати антисептики за $79 доларів. Однак розробники пообіцяли, що для України буде спеціальна, нижча ціна. Щоправда, яка саме — наразі точно невідомо.

01/ 03

Також ми вже раніше писали? Через COVID-19 рекордно зросли продажі LEGO — збирають всіма родинами, як через COVID-19 рекордно зросли продажі LEGO — збирають всіма родинами.