📡 Покриття 4G в Україні: мобільні оператори почали обмін радіочастотами у діапазоні 900 МГц

Čytaty latynkoju
📡 Покриття 4G в Україні: мобільні оператори почали обмін радіочастотами у діапазоні 900 МГц

Київстар, Vodafone Україна та lifecell розпочали спільні дії з обміну радіочастотами діапазону 900 МГц. Завдяки рефармінгу кожен з операторів зможе використовувати суцільні смуги радіочастот для запровадження та використання 4G.

Влітку 2020 року оператори здійснять обмін радіочастотами у восьми Західних областях України, з яких першою стала Закарпатська. Надалі заходи з рефармінгу охоплюватимуть інші регіони України, і повністю завершаться до кінця 2020 року.

Погіршення мобільного зв’язку

Для налаштування базових станцій GSM900 на LTE900 мобільні оператори повинні вимикати на короткий час і перезавантажувати власне обладнання. Роботи проводяться у нічні години, при найменшому навантаженні на мережі, що дозволить мінімізувати можливе зниження якості зв’язку.

4G

У чому особливість обладнання в діапазоні 900 МГц

За допомогою нових технологій надати доступ до швидкісного покоління інтернету можна буде не тільки у великих містах, а й у невеликих селищах і віддалених куточках країни та на автомобільних і залізничних шляхах.

Розміщення базових станцій, що працюють на таких частотах, дозволяють збільшити радіус покриття. Так, оператори зможуть встановлювати меншу кількість станцій та використовувати вежі, які вже встановлені по території України.

Раніше було заборонено встановлювати такі вежі, проте вже у березні цього року НКРЗІ надала дозвіл всім трьом основним операторам в країні.

4G

Коли запустять 4G

Відповідно до умов нових ліцензій на використання діапазону 900 МГц, мобільні оператори зобов’язані протягом двох років охопити 4G покриттям 90% населення країни, зокрема населені пункти з населенням від 2000 осіб, сільську місцевість, транспортну інфраструктуру, тощо.

Читайте також про те, коли запустять? Коли запустять 4G-900 в Україні: графік за областями 4G-900 в Україні: графік за областями