Реклама

👨‍💻 Як зареєструвати ФОП на платформі «Дія». Інструкція

Державні послуги на платформі «Дія» нарешті стали доступними для всіх громадян. Розповідаємо, чим вже можна скористатися та як зареєструвати ФОП на платформі.
Čytaty latynkoju
👨‍💻 Як зареєструвати ФОП на платформі «Дія». Інструкція
  1. Головна
  2. Техно
  3. 👨‍💻 Як зареєструвати ФОП на платформі «Дія». Інструкція
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Державні послуги на платформі «Дія» нарешті стали доступними для всіх громадян. Розповідаємо, чим вже можна скористатися та як зареєструвати ФОП на платформі.

Платформа «Дія»

Концепція всього проєкту така: мобільний застосунок можна використовувати для завантаження готових документів, таких як паспорт, водійське посвідчення, а також даних з реєстрів.

А ось отримати державні послуги можна у веб-версії — на порталі «Дія».

Якщо застосунок запустили? Застосунок «Дія» став доступним для всіх. Як завантажити для всіх ще на початку лютого, то державний портал «Дія» почали тестувати нещодавно. Сьогодні він став доступним для всіх. Зайти на портал можна за допомогою GOV ID — аккаунту в одному з українських банків, цифрового підписку або Mobile ID.

Наразі можна отриматі лише послуги, пов’язані з ФОП, а саме:

  • відкриття ФОП
  • закриття ФОП
  • зміна реєстраційних даних ФОП — адреси, імені тощо

Для отримання послуг вам необхідно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП; інша назва — кваліфікований електронний підпис (КЕП), це одне й те саме). Його можна отримати у ПриватБанку, у податковій або в інших авторизованих центрах. Деталі можна почитати у телеграм-каналі «Дії».

Також на порталі є перелік послуг, які вже можна отримати онлайн, але не на порталі Дія, хоча згодом вони будуть туди інтегровані.

Крім цього, ви можете подивитися дані про себе у кількох реєстрах — зокрема, бізнес, нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки, а також цифрові документи з застосунку «Дія».

Раніше Мінцифра запустила? Мінцифра запустила онлайн-платформу «Дія. Бізнес» для підприємців: що доступно портал «Дія. Бізнес» з інформацією про те, як стати підприємцем, корисними порадами та іншим.

Як зареєструвати ФОП на платформі «Дія»

Ми в Na chasi знайшли піддослідного, якому якраз потрібно було зареєструвати ФОП. Тож, ми спробували зробити це за допомогою порталу «Дія», і ось що у нас вийшло.

Зверніть увагу! Якщо у вас немає ЕЦП/КЕП, подати заяву онлайн ви не зможете.

Процес реєстрації поділили на шість кроків — спочатку треба вказати адресу реєстрації. Саме реєстрації, як у паспорті, а не де ви фактично живете зараз.

На другому кроці вас попросять ввести КВЕД — це види економічної діяльності, якими ви плануєте займатися. Вони потрібні для того, щоб визначити згодом, яку форму оподаткування ви можете обрати та за які саме послуги чи товари можете отримувати прибуток.

КВЕДів багато, але на порталі є коротенька стаття про те, як їх обрати. Також ви можете пройти спеціальний тест. Там вам потрібно буде відповісти на кілька питань, які пов’язані з вашим майбутнім бізнесом, після чого система вам підкаже, які КВЕДи та яку систему оподаткування обрати.

На наступному кроці вас спитають про систему оподаткування. Якщо ви пройшли тест, то вже знаєте, що саме вам потрібно обирати.

А далі — вкажіть ваші контактні дані та підпишіть заяву своїм електронним підписом. На жаль, якщо у вас немає ЕЦП/КЕП, подати заяву онлайн не вийде.

Підтвердження того, що ваша заява прийнята, прийде вам на пошту. Також можна відслідковувати прогрес в особистому кабінеті на сайті «Дія».

На платформі пишуть, що обробка заяви триває дві доби. У нашому випадку це відбулося трохи швидше — вже на ранок другого дня наш кореспондент отримав повідомлення про успішну реєстрацію на пошту, а також у Кабінеті громадянина на порталі.

У Кабінеті також доступна виписка з ЄДР про реєстрацію ФОП. Щоправда, один рудимент з доцифрової епохи залишився. Паперову книгу обліку доходів все ще потрібно купувати та реєструвати в податковій, тож принаймні одного візиту до чиновників не уникнути. Законопроєкт про скасування цієї макулатури вже ухвалений парламентом у першому читанні, але потрібно ще друге та підпис Президента.

Висновки

Сьогодні створити бізнес з легальної точки зору в Україні стало як ніколи просто. Платформа «Дія» дійсно працює саме так як і заявлено. Завдяки грамотно побудованому процесу реєстрації, під час створення ФОП помилитися майже неможливо — система підкаже вам все, що потрібно. І навіть якщо у вас залишилися питання, цілодобово працює онлайн-чат на платформі.

Єдиним недоліком залишається паперовий рудимент у вигляді книги обліку доходів. Маємо надію, що і це скоро залишиться в минулому.

Також був би доречним розвиток системи отримання ЕЦП/КЕП. Зараз електронний підпис онлайн можливо отримати лише у ПриватБанку. До всіх інших авторизованих центрів потрібно приходити особисто і з власним носієм (флешкою).

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...