📲 GitHub запустив мобільний застосунок для iOS і Android

Čytaty latynkoju
📲 GitHub запустив мобільний застосунок для iOS і Android

GitHub під час конференції GitHub Universe 2019 розповів, що збирається випустити версії для мобільних платформ. У січні цього року була доступна бета-версія застосунку від GitHub для Android, про що ми писали? GitHub запустив бета-версію додатка для Android раніше.

Сьогодні офіційна версія застосунку стала доступна для iOS та Android.

Які функції застосунку від GitHub

Застосунок допоможе розробникам керувати проєктами безпосередньо зі смартфона.

Він дозволяє переглядати повідомлення про баґи, призначати завдання, дивитися README-файли в репозиторіях, обмінюватися відгуками в обговореннях, виконувати пошук серед інших функцій та багато іншого.

Але мобільна версія не дає можливості редагувати код. Застосунок від GitHub дозволяє лише переглянути його.

Застосунок буде автоматично адаптуватися під розмір екрана телефона.

Що таке GitHub

GitHub — це один з найбільших сервісів для спільної розробки та зберігання коду, який використовують понад 28 млн розробників.

Загальна кількість репозиторіїв (тобто сховищ та тек із вихідним кодом програм чи скриптів) складає понад 85 млн одиниць.

Проєкт заснували у квітні 2008 року. Засновниками стали програмісти Кріс Ванстрат (Chris Wanstrath), Том Престон-Вернер (Thomas Preston-Werner) та Пі-Джей Хайєтт (PJ Hyett).

Історія сервісу GitHub

Засновники проєкту почали з бета-версії у 2008 році — перші запрошення за традицією усіх стартапів розіслали знайомим та друзям із середовища програмістів. Одним із перших розміщених проєктів став фреймворк Ruby on Rails, чиє зростання популярності стане запорукою популярності платформи GitHub.

Публічно сервіс почав працювати у квітні 2008 року. На той момент у ньому вже було 20 тисяч репозиторіїв та понад 2 тисячі користувачів.

4 червня 2018 року Microsoft оголосила про купівлю сервісу для спільної розробки та зберігання коду GitHub. Згідно з умовами угоди, команда отримала $7,5 млрд — про це ми писалиЩо таке GitHub і навіщо Microsoft заплатила за нього мільярди доларів раніше.

Які головні особливості платформи?

  • дублювання коду, або форкінґ;
  • запити на включення у проєкт змін чи злиття коду;
  • можливість копіювати будь-який код з публічних репозиторіїв до власного для подальшої модифікації;
  • можливість поділитися змінами із розробником оригінального коду та подати запит на включення цих змін до оригінального коду;
  • спільне відстеження та коментування помилок;
  • вікі-сторінки для проєктів;
  • керування завданнями;
  • підхід соціальної мережі, запроваджений для коду.

Також раніше ми писали? 14 українських стартапів пройшли в акселераційний хаб Sector X з експертизою корпорацій про 14 українських стартапів. що пройшли в акселераційний хаб Sector X з експертизою корпорацій.