💻 Президент підписав указ про електронні послуги: що він передбачає

Čytaty latynkoju
💻 Президент підписав указ про електронні послуги: що він передбачає

Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг. У ньому передбачається запуск єдиного порталу, де українці зможуть отримувати державні електронні послуги, повідомляється на сайті президента України.

❓ Що відомо

Документ повинен впорядкувати електронні реєстри, зробити їх більш прозорими, вдосконалити засоби електронної ідентифікації та впровадити пріоритетні електронні послуги для громадян і бізнесу.

указ

? Як буде працювати

Указ передбачає повний аудит державних реєстрів. За словами радника президента Михайла Федорова, зараз в Україні їх понад 350, але більшість з них працює неефективно та непрозоро. Це головна причина рейдерства, корупції та інших незаконних схем.

Також створять єдиний портал електронних держпослуг. У кожного українця буде свій електронний кабінет, де можна отримати інформацію про себе в держреєстрах. У тому числі дані про доходи, транспорт, майно та податки.

електронні послуги

Ще на порталі будуть доступні пріоритетні електронні держпослуги. Влада вже склала перелік з понад 200 найважливіших послуг для громадян та бізнесу, які зроблять доступними онлайн в першу чергу.

✅ Які послуги ще будуть

Указ запустив роботу над введенням електронних виборів та перепису населення.

Ще одна пріоритетна мета – впровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації. Почати видавати паспорти у вигляді ID-карт з електронним підписом планують вже восени. У планах – впровадження і масштабування засобів на кшталт MobileID або SmartID та їхніх альтернатив.

Читайте також про 6 державних стартапів?? Фіналісти EU Association Lab — 6 державних стартапів працюватимуть над євроінтеграційними рішеннями, які працюватимуть над євроінтеграційними рішеннями.