Раніше ми розповідали? Robotica 2019. 5 історій молодих українських інноваторів, які змінюють світ вам про 5 історій юних інноваторів. Сьогодні пропонуємо 10 причин відвідати фестиваль Robotica.
1. Побачити, як понад 300 українських команд збиратимуть і програмуватимуть роботів
Після збірки та програмування моделі намагатимуться виконати місію, пов’язану з існуванням та поведінкою робота у місті. Кращі з кращих будуть відібрані на всесвітню олімпіаду World Robot Olympiad (WRO) — знакову подію для шанувальників робототехніки.
2. Відкрити у собі архітектора і сконструювати власне місто
На гостей 8-16 років чекає майстер-клас Minicity. За допомогою спеціального набору вони сконструюють модель міста. Крім того, на фестивалі проходитиме виставка-конкурс LEGO-творчості «Розумне місто». Учасники віком від 2 до 18 років продемонструють свої LEGO-моделі, які вони зібрали без жодної інструкції, використовуючи лише власну фантазію та знання у галузях конструювання, архітектури, креативності та інженерії. На цій виставці діти надихають дорослих, а у найцікавіших ідей з’являється шанс стати реальністю.
3. Взяти участь у робоперегонах
У зоні «Шалені перегони» STEM-школи Inventor із величезної купи деталей охочі конструюватимуть власні боліди. Кожні 20 хвилин відбуватимуться заїзди, під час яких і будуть визначені найспритніші учасники перегонів. Організатори також підготували для дітей 9-10 років майстер-клас «Зроби драгстер супершвидким». Учасники запускатимуть спеціально сконструйовані для перегонів автомобілі — драгстери. Потім юні інженери матимуть час на експерименти. Мета — прислухаючись до порад інструктора, прокачати свою машину так, аби вона показувала якомога кращі результати.
4. Сконструювати всюдихід і спостерігати за місією на Місяці
Відвідувачі 6-7 років зможуть взяти участь у майстер-класі «Всюдихід Майло». Користуючись підказками вчителя, вони запрограмують сконструйованого з LEGO робота.
Тим часом учні 2-4 класів будуватимуть космічну базу в «Майнкрафті». За задумом, вони потраплять на зворотний бік Місяця у 2025 рік. На них чекатимуть ремонт пошкодженої метеоритними уламками теплиці, вирощування та збір першого космічного врожаю. Виконати місію школярам допоможе запрограмований Агент.
Крім того, 250 школярів віком від 6 до 10 років презентуватимуть власні проекти за Міжнародною програмою FIRST LEGO League Junior, присвячені освоєнню супутника Землі. Вони змайструють макети споруд, які, на їхню думку, обов’язково з’являться на Місяці. Тому мрійники та шанувальники наукової фантастики дізнаються, як можуть виглядати місячні теплиці, дороги, будинки й транспорт.
5. Створити динопарк та здійснити зоряну мандрівку
Кожні 20 хвилин на другому поверсі зони STEM-школи Inventor стартують майстер-класи для дошкільнят. Діти 3-6 років не лише познайомляться з родиною дружніх динозаврів та облаштують для них парк доісторичних часів, а й вирушать досліджувати космічний простір на створеному власноруч зорельоті. Кожен учасник сконструює веселого робіка та відкриє для себе таємниці механізмів.
6. Попрацювати у віртуальній лабораторії
Окрім реальних майстер-класів, де дорослих і дітей навчатимуть азам робототехніки, гості фестивалю матимуть змогу навчитися програмувати за допомогою віртуальної реальності.
Кожен охочий зможе одягнути VR-окуляри та потрапити до віртуальної лабораторії, де збирають та програмують роботів. На локації — вісім окулярів. За словами організаторів, попрацювати у VR-лабораторії встигне кожен. Адже на створення і програмування VR-робота витрачається близько 15 хвилин — удвічі менше, ніж в офлайні.
7. Приміряти модний стиль від INVENTOR-школи
STEM-школа Inventor презентує колекцію одягу та аксесуарів. «Наші діти займаються серйозними проектами: програмують роботів, розробляють технології майбутнього. При цьому вони залишаються дітьми і насолоджуються дитинством. Для нас важливо зберегти і підкреслити їхню яскравість, допитливість, неповторність — ось про що ця лінійка одягу», — розповідає засновниця ROBOTICA Оксана Стоєцька.
8. Зробити зарядку разом з Олександром Педаном та послухати виступ популярного підліткового бойз-бенду
1 червня на ROBOTICA завітає відомий телеведучий та шоумен Олександр Педан і проведе FunUp зарядку з гостями фестивалю. У День захисту дітей для гостей також виступатимуть музичні й танцювальні колективи. Крім того, на відвідувачів чекає 40-хвилинний концерт підліткового колективу D.Side Band. На головній сцені фестивалю юні артисти виконають пісні «Девочка Космос», «Танцы до упаду» та інші запальні хіти, які полюбилися українським підліткам і зібрали мільйони переглядів на YouTube.
9. Занотувати поради фахівців з дитячого розвитку
У зоні лекторію на дорослих відвідувачів чекатимуть фахівці різних галузей. Наприклад, Оксана Сєдашова, кандидат педагогічних наук і експерт у сфері креативності, розповість про те, які навички в 21 столітті варто розвивати в собі і своїх дітях, як стимулювати розвиток креативності у дитини та які педагогічні прийоми варто застосовувати, аби ваша дитина стала впевненою, самодостатньою людиною. А експерт-футуролог, професор Володимир Нікітін, розповість про майбутнє міст і технологій.
10. Побачити й випробувати найсучасніші настільні ігри
Настільні ігри — приклад того, як технології не змінюють, а лише вдосконалюють традиційні види відпочинку. При цьому багато «настолок» уже вийшли за межі паперових вкладишів та фішечок. Наприклад, INVENTOR GAME — це картки з доповненою реальністю, які знайомлять гравців із досягненнями реальних вчених та глобальними проблемами, які вони намагаються вирішити. 2 червня кожна родина зможе не лише приєднатися до рятувальної місії, а й позмагатися за приз у турнірі INVENTOR GAME.
ROBOTICA відбуватиметься у 19-му павільйоні київського комплексу ВДНГ (проспект Академіка Глушкова, 1, ст. м «Виставковий центр»). Більше про фестиваль можна дізнатися на сайті www.robotica.in.ua та на сторінці події у Facebook.