Чорнобиль та Чорнобильська зона стала одним із перших проектів дослідження. Дрони, обладнані спеціальними датчиками, дали осучаснену інформацію про місця з найбільшим забрудненням.
Рудий ліс розташований лише за 500 метрів від ЧАЕС. Ця зона серйозно постраждала від вибуху та пожежі в реакторі №4 – катастрофа знищила багато дерев, деякі з яких через радіацію стали помаранчевими.
Певні райони досі залишаються абсолютно недоступними людині.
Спочатку для створення загальної мапи радіоактивного забруднення використали безпілотники з фіксованим крилом, які пролетіли над верхівками дерев на швидкості 65 км/год відповідно до координатної сітки.
Після цього в місцях, які зацікавили науковців, застосували вертолітні безпілотники. За допомогою датчиків, ці дрони можуть отримувати високоточну інформацію у 3D.
Дослідження, яке провели у квітні, у загальних рисах підтвердило чинне розуміння поширення радіації в лісі Чорнобиля, але набагато детальніше, ніж було відомо раніше.
Дрони також виявили кілька несподіваних «гарячих точок» – місць з високою концентрацією радіоактивних речовин.
Команда NCNR планує повернутися в Україну найближчими місяцями для обстеження додаткових територій у Зоні відчуження площею 2600 км². Це може мати велике значення, оскільки близько 63 тис. туристів відвідали зону минулого року.
Нові дослідження дозволять встановити безпечні зони для туризму та промисловості – адже в Чорнобилі зараз будують сонячні електростанції.
Нагадаємо, природу Чорнобиля показалиПрироду України показали у документальному проекті «Наша планета» від Netflix у серіалі «Наша планета» від Netflix.